czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1877

Pożyczka dla rolnika. Jaki kredyt dla rolnika znajdziemy w ofercie banków?`

Materiał partnera:

Kredyt dla rolników decyduje czasem o być albo nie być gospodarstwa. W tak sezonowej branży trudno bowiem przewidzieć dokładne dochody uzyskiwane w kolejnych miesiącach. Niemal każdy gospodarz staje w pewnym momencie przed koniecznością zaciągnięcia pożyczki. W innym przypadku nie uda się spłacić na czas własnych zobowiązań. Czasem zwlekanie z decyzją o kredycie oznacza wręcz zatrzymanie produkcji, co w rolnictwie wiąże się z ogromnymi stratami.

Nie wszystkie banki wykazują się zrozumieniem specyfiki działalności rolniczej. Jednak te, które mają ofertę dedykowaną rolnikom, umożliwiają takie dostosowanie terminów spłat, by pokrywały się one z realnymi przychodami. Potrzebujesz pożyczki dla rolnika? Dowiedz się, po który kredyt bankowy warto sięgnąć w Twojej sytuacji.

Preferencyjny kredyt inwestycyjny. Najlepszy sposób finansowania rozwoju gospodarstwa.Inwestycje w gospodarstwie rolniczym można sfinansować kredytem z wyjątkowo niskim oprocentowaniem. Jest to możliwe dzięki dopłatom zapewnianym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa. Aby uzyskać taki kredyt dla rolników, należy dostarczyć do banku plan inwestycji. Jeśli będzie on spełniał wymagania określone przez ARiMR i uzyska pozytywną ocenę ekspertów bankowych, można liczyć na środki w wysokości nawet 5 mln złotych na pojedyncze gospodarstwo rolne. W przypadku działów specjalnych produkcji rolnej kwota kredytu może być większa i sięgnąć aż 8 mln złotych.

Kredytów preferencyjnych udzielają wyłącznie banki współpracujące z ARiMR. Należą do nich Bank Polskiej Spółdzielczości S.A i SGB Bank S.A. oraz banki spółdzielcze w nich zrzeszone, a także BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A., Bank Pekao S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, Bank Ochrony Środowiska S.A. i Santander Bank Polska S.A. Oferty poszczególnych banków różnią się między sobą prowizją i marżą. Na preferencyjnych warunkach można również uzyskać kredyt obrotowy lub pożyczkę na zakup gruntów rolnych.

Gotówkowy kredyt dla rolników na dowolny cel. By go uzyskać, wystarczy mieć zdolność kredytową.Jeśli nie chcesz wyraźnie określać celu, w jakim bierzesz kredyt, warto postarać się o kredyt gotówkowy. W takim przypadku nie ma oczywiście mowy o niższym oprocentowaniu. Jednak formalności związane z uzyskaniem kredytu na dowolny cel są znacznie prostsze. W praktyce wystarczy dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej i wykazanie własnej zdolności do spłaty długu.

Masz problemy ze spłatą swoich obciążeń? Skorzystaj oferty banków na rolniczą pożyczkę konsolidacyjną.Konsolidacja polega na zamianie wielu zobowiązań w jedno. W rzeczywistości kredytobiorca zaciąga nowy dług, a bank w zamian spłaca wszystkie jego dotychczasowe obciążenia. Kredyt konsolidacyjny jest wygodny w obsłudze. Zamiast wielu rat wystarczy spłacać jedną. Okres kredytowania może przy tym ulec wydłużeniu, dzięki czemu dług będzie mniej odczuwalny w budżecie gospodarstwa. Co ważne, jest to dobry sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki.

Niezależnie od tego, który typ kredytu dla rolników wybierzesz, warto skonsultować swoją decyzję z bezpłatnym doradcą kredytowym. Dzięki temu unikniesz typowych błędów popełnianych przy zaciąganiu nowych zobowiązań, a większości formalności dopełnisz w domu.