czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 5094

Niebezpieczny przejazd kolejowy na Kraszewskiego doczeka się remontu

Czy niebezpieczny przejazd kolejowy znajdujący się przy ulicy Kraszewskiego zostanie wyremontowany? Zapytaliśmy o to w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe.

Reklama

Przejazd kolejowy przy ulicy Kraszewskiego
Przejazd kolejowy przy ulicy Kraszewskiego · fot. mp / czecho.pl


W sprawie przejazdu kolejowego przy ulicy Kraszewskiego skontaktował się z nami pan Paweł, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. - Kilka dni temu chciałem przejechać przez przejazd kolejowy na tej ulicy. Załączyła się sygnalizacja świetlna, mówiąca o nadjeżdżającym pociągu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że od zapalenia się lampek do przejazdu pociągu minęło zaledwie kilka sekund! - relacjonuje pan Paweł.

Jak sprawdziliśmy, sygnalizacja świetlna na przejeździe kolejowym przy ulicy Kraszewskiego faktycznie jest uszkodzona, o czym informują stosowne tabliczki. Co ważne, pociągi, które przejeżdżają w pobliżu tej przeprawy zmniejszają prędkość do 20 km/h oraz podają sygnały "baczność", czego byliśmy świadkami. Czy PKP PLK planuje w najbliższym czasie naprawę uszkodzonej sygnalizacji?

Przejazd kolejowy przy ulicy Kraszewskiego - 23.09.2022
Przejazd kolejowy przy ulicy Kraszewskiego · fot. mp / czecho.pl


- Trwa projektowanie nowych urządzeń na tym przejeździe, a na przyszły rok zaplanowana jest jego przebudowa, której efektem będzie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym - powiedziała w rozmowie z portalem czecho.pl Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Regionalna rzeczniczka spółki zwróciła również uwagę na fakt, że do grudnia przewidziano wyłączenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym w związku z budową Lokalnego Centrum Sterowania w Czechowicach-Dziedzicach. - Ważne, aby każdy kierowca stosował się do przepisów ruchu drogowego i zachował ostrożność przy przejeżdżaniu przez tory. Gwarantuje to bezpieczeństwo przejazdu. Po zakończeniu etapu prac inwestycyjnych, sygnalizacja świetlna na tym przejeździe kolejowo-drogowym zostanie ponownie uruchomiona - zwraca uwagę Głowacka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.