czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 5207

Piotr Beczała w tym sezonie nie zaśpiewa już w Metropolitan Opera

Niestety, dająca się we znaki w Stanach Zjednoczonych epidemia koronawirusa ma wpływ na działalność Metropolitan Opera, której jedną z gwiazd jest Piotr Beczała. Śpiewak operowy pochodzący z Czechowic-Dziedzic poinformował właśnie, że w tym sezonie już nie zagra na deskach tej najważniejszej sceny operowej świata.

Reklama

Piotr Beczała
Piotr Beczała · fot. beczala.com


- Kochani, z przykrością przyjąłem informację o odwołaniu całego sezonu 2020/21 w Metropolitan Opera. To trudna sytuacja dla dyrekcji i dla całego zespołu wspaniałych artystów, z którymi mocno się solidaryzuję - napisał na swoim koncie na Facebooku Piotr Beczała.

- Przyszło nam żyć w trudnych czasach trudnych decyzji. Determinacja, wytrwałość i kreatywność w szukaniu rozwiązań, które pozwolą takim instytucjom, jak Met Opera kontynuować misję kulturową, to podstawa, bowiem kultura jest duszą naszego społeczeństwa. Nie wolno nam się poddawać i tracić nadziei. Dbajcie o siebie - zaapelował śpiewak operowy pochodzący z Czechowic-Dziedzic.

Piotr Beczała występuje w Metropolitan Opera od 19 grudnia 2006 roku, kiedy to zadebiutował na deskach tej instytucji w operze Giuseppe Verdiego "Rigoletto". Występy z nowojorskiej sceny na przestrzeni lat można było oglądać na żywo między innymi w czechowickim kinie "Świt".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.