czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • 27 września 2020
  • wyświetleń: 13110

Libacje w pustostanie - jest petycja do władz Czechowic-Dziedzic

Pustostanów w Czechowicach-Dziedzicach nie brakuje. Zapomniane przez właścicieli lub ich nie posiadające budynki często stają się miejscami libacji osób bezdomnych, a tym samym mogą stanowić zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Służby mundurowe bez ustalenia, do kogo dany obiekt należy, mogą interweniować jedynie doraźnie.

Reklama

Libacje w pustostanie - jest petycja do władz Czechowic-Dziedzic
Pustostan, w którym dochodzi do libacji · fot. Google Street View


Pan Michał mieszka przy ulicy Liszki w Czechowicach-Dziedzicach. Niestety, życie w tej części miasta uprzykrzają mu, i jego rodzinie, dzicy lokatorzy jednego z pustostanów, który niszczeje od ponad 10 lat. Nasz Czytelnik nie ukrywa, że wręcz boi się o bezpieczeństwo swoich bliskich.

- W pustostanie bezdomni urządzili sobie miejsce libacji i noclegownię w jednym. Posiadłość jest cała zarośnięta i nic praktycznie nie widać z drogi czy mojej działki. Z każdą kolejną wizytą nieproszonych gości jako mieszkaniec czuję obawę o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, o bezpieczeństwo dzieci mieszkających w okolicy, które codziennie muszą przechodzić obok tej nieruchomości i tylko czekać na nieszczęście - opisuje w mailu do redakcji pan Michał.

Libacje w pustostanie - jest petycja do władz Czechowic-Dziedzic
Ulica Liszki w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Jak dodał, wielokrotne interwencje straży miejskiej czy policji przynoszą efekt, ale jedynie doraźny. - Rzeczywiście, dochodziło do interwencji na tej ulicy - poinformował Leszek Czopek ze straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. - W mieście mamy wiele pustostanów, część z nich niestety nie posiada właścicieli lub na przykład współwłaściciele są skonfliktowani. W takim przypadku niewiele możemy zrobić, poza interwencjami na wezwanie - dodał Czopek.

Nasz Czytelnik jednak nie zamierza tej sprawy tak pozostawić. - Napisałem petycję do burmistrza, która została podpisana przez sąsiadów z ulicy Liszki. Natomiast obawiam się, że jest to zbyt mało, a w związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym problem tylko będzie się pogłębiał - nie kryje obaw mieszkaniec ulicy Liszki.

O co postulują w petycji mieszkańcy ulicy Liszki? - Bardzo prosimy o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenia tej nieruchomości lub ustalenie prawnego właściciela i zmuszenie go do odpowiednich kroków - czytamy w piśmie skierowanym do władz miasta. Pan Michał zwrócił również uwagę, że wcześniej słał już pisma do czechowickiego magistratu. Jednak ze względu na to, że samorząd nie jest właścicielem posesji, nie może on podjąć żadnych działań.

mp, raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.