czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • 26 września 2020
  • wyświetleń: 7838

Jest szansa na połączenie naszej gminy z nowobudowaną S-1

Starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka odpowiedział na interpelację radnego powiatowego Artura Rzepeckiego w sprawie połączenia gminy Czechowice-Dziedzice z nowobudowaną drogą ekspresową S-1. W swoim piśmie starosta zwrócił uwagę, że temat połączenia naszej gminy z nową ekspresówką jest analizowany od dłuższego czasu.

Reklama

droga ekspresowa s1
Jest szansa na połączenie naszej gminy z nowobudowaną S-1 · fot. GDDKiA


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 17 września, Interpelację w sprawie przyłączenia gminy Czechowice-Dziedzice do nowobudowanej drogi ekspresowej S-1 na odcinku Mysłowice - Bielsko-Biała złożył w bielskim starostwie radny powiatu bielskiego, Artur Rzepecki.

21 września pojawiła się odpowiedź starosty bielskiego Andrzeja Płonki na pismo samorządowca. - Temat połączenia zachodnich gmin Powiatu Bielskiego (w tym gminy Czechowice - Dziedzice) z budowanym obecnie odcinkiem drogi ekspresowej S-1 z Bielska-Białej do Mysłowic jest zagadnieniem analizowanym już od dłuższego czasu - poinformował starosta.

Starosta zwrócił również uwagę na fakt, że obecnie na zlecenie PG Silesia opracowywany jest projekt budowy drogi łączącej DK-1 z wybudowaną drogą powiatową przebiegającą przez ulicę Nad Białką w Czechowicach-Dziedzicach, tzw. północną obwodnicą Czechowic-Dziedzic. Jednak realizacja tego zadania będzie zależna od możliwości pozyskania środków zewnętrznych oraz od przyszłej sytuacji ekonomicznej kopalni.

Jak informuje Andrzej Płonka w swoim piśmie, obecnie planowana jest również budowa nowego odcinka drogi łączącego ul. Nad Białką z drogą powiatową nr 4403S ul. Batalionów Chłopskich w Kaniowie (w śladzie tzw. istniejącej drogi technologicznej). - Rozwiązanie to umożliwi sprawny przejazd i stanowić będzie dodatkowe połączenie terenu gminy Czechowice-Dziedzice z istniejącą infrastrukturą drogową w gminie Bestwina i szybsze połączenie z S-1 poprzez projektowany węzeł Stara Wieś. Obecnie trwają przygotowania do sporządzenia dokumentacji projektowej przedmiotowej drogi, które w pierwszej kolejności obejmują przede wszystkim regulację stanu prawnego gruntów, po których zaplanowany został przebieg nowej drogi - czytamy w odpowiedzi na interpelację Artura Rzepeckiego.

- W dalszej perspektywie przeanalizowane zostaną możliwości połączenia planowanych, wyżej wymienionych dróg z realizowaną obecnie (w systemie zaprojektuj i wybuduj) drogą S-1 - podsumowuje starosta powiatu bielskiego.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Powiatu Bielskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.