czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • 26 września 2020
  • wyświetleń: 3943

Będzie wspólny bilet na jazdę autobusami PKM, MZK i PKS?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Jest szansa na powstanie wspólnego biletu na jazdę autobusami PKM Czechowice-Dziedzice, MZK Bielsko-Biała oraz Komunikacji Beskidzkiej. Ten ostatni z przewoźników zaproponował samorządom z regionu powstanie zespołu roboczego, który miałby zająć się tą sprawą.

Reklama

autobus
Autobus PKM linii nr VII · fot. czecho.pl


O zaproponowaniu powstania zespołu roboczego, który miałby się zająć między innymi integracją biletową publicznych przewoźników z naszego regionu, poinformował Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, do którego należy Komunikacja Beskidzka. Przewodniczący wspomniał o tych planach przy okazji zapowiedzi budowy nowego centrum przesiadkowego, które ma zostać wybudowane na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej. Z obiektu korzystałby również czechowicki PKM.

- [Budowa centrum przesiadkowego - przyp. czecho.pl] To pierwszy krok do integracji sieciowej, rozkładowej i informacyjnej mapy transportu publicznego, którego celem powinna być również integracja biletowa. Dlatego zaproponowaliśmy władzom miasta Bielska-Białej i miasta Czechowice-Dziedzice powołanie wspólnego zespołu roboczego, który miałby się zająć współpracą w tym zakresie na obszarze funkcjonalnym miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego - napisał na swoim Facebooku Radosław Ostałkiewicz.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj