czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 25 września 2020
 • wyświetleń: 1229

Na sesji Rady Powiatu omówiono m.in. działalność straży pożarnej

W czwartek, 24 września w bielskim Starostwie Powiatowym odbyła się kolejna, XX już w tej kadencji sesja Rady Powiatu. Samorządowcy omówili między innymi działalność OSP w powiecie bielskim.

Reklama

Na sesji Rady Powiatu omówiono m.in. działalność straży pożarnej
Na sesji Rady Powiatu omówiono m.in. działalność straży pożarnej · fot. Powiat Bielski


XXI sesję Rady Powiatu w Bielsku - Białej otworzył Przewodniczący Rady Jan Borowski, który oddał głos Staroście Bielskiemu, aby ten przedłożył informacje Zarządu Powiatu o pracy w okresie międzysesyjnym.

W dalszej części Adam Caputa, Przewodniczący Komisji Porządku Publicznego przedstawił aktualne problemy związane z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie powiatu bielskiego. Omówił szerokie spektrum zadań jakie realizuje straż pożarna, takie jak np. walka z pożarami, ratownictwo techniczne, chemiczne, ekologiczne czy medyczne, a aktualnie związane z pandemią. W 2019 roku straż odnotowała 2594 interwencji, a do końca sierpnia br. 1461. Zauważył, że środki przekazywane przez samorząd na rzecz OSP czy PSP dobrze służą bezpieczeństwu mieszkańców powiatu bielskiego.

Z kolei Komendant Miejski PSP st. bryg. Zbigniew Mizera podkreślił, że potencjał ratowniczy jaki posiadają OSP w powiecie bielskim jest jednym z najlepszych w kraju, wysoki jest też poziom wyszkolenia druhów. Komendant wzorowo ocenił również współpracę samorządów gminnych i powiatowych z OSP i PSP.

Radni powiatu przyjęli także uchwały w następujących sprawach:
 • przyjęcia informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bielskiego za I półrocze 2020 roku;
 • przyjęcia informacji o kształtowaniu Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego za I półrocze 2020 roku;
 • udzielenia pomocy finansowej powiatowi cieszyńskiemu;
 • udzielenia pomocy finansowej dla powiatu przemyskiego z przeznaczeniem na odbudowę powiatowej infrastruktury drogowo-mostowej;
 • przekazania środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji;
 • przekazania środków finansowych dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą "Zakup dwóch lekkich samochodów pożarniczych";
 • zmian w Uchwale Budżetowej na rok 2020 Rady Powiatu w Bielsku - Białej Nr VI/13/116/19 z dnia 19 grudnia 2019 r. z późniejszymi zmianami;
 • zmiany Uchwały Nr VI/13/117/19 Rady Powiatu w Bielsku-Białej z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego z późniejszymi zmianami.
 • w sprawie wyrażenia zgody na zwrotne przeniesienie własności części nieruchomości w wyniku odwołania darowizny dokonanej przez Gminę Bestwina na rzecz Powiatu Bielskiego
 • w sprawie procedury i kalendarium budżetowego.

mp / czecho.pl
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.