czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 30 września 2020
 • 22 października 2020
 • wyświetleń: 2804

Nakręć film o miejscu, które powstało z podatków i zgarnij nagrody

Za nami:

Weź udział w konkursie edukacyjnym Ministra Finansów "Z Twoich podatków" - nakręć krótki film o miejscu, które powstało z naszych wspólnych środków, czyli podatków. Rozejrzyj się dookoła, znajdź inspirację i prześlij film do 28 października.

Reklama

- To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju - mówi minister finansów Tadeusz Kościński.

Właśnie ruszył konkurs edukacyjny Ministra Finansów "Z Twoich podatków". Jego celem jest pokazanie, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków płaconych przez wszystkich obywateli, finansowane są tak ważne obszary jak edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i wiele innych.

- Chcemy zobaczyć wszystko to, co twoim zdaniem szczególnie zasługuje na uwagę. Pokaż nam, co najbardziej cię urzeka. W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy? Czy wiesz, że te wszystkie inwestycje i ich utrzymanie oraz modernizacja są możliwe dzięki płaceniu podatków? Kieruj się swoim filmowym instynktem i po prostu nagrywaj. Na autorów 10. najlepszych filmów czekają nagrody pieniężne - zachęcają organizatorzy.

Konkurs jest adresowany do osób powyżej 16. roku życia. Film powinien:
 • trwać nie krócej niż 1 minutę i nie dłużej niż 2 minuty,
 • być wykonany w dowolnie wybranej konwencji i gatunku filmowym oraz technice,
 • mieć format AVI, MP4, MPG, maksymalną jakość full HD i maksymalną wielkość 150 MB,
 • odnosić się do hasła konkursu "Z Twoich podatków".


Rywalizację wygra 10 filmów, które otrzymają najwięcej głosów. Pula nagród w konkursie to 20 tys. zł:
 • 1. miejsce - 6000 zł,
 • 2. miejsce - 4000 zł,
 • 3. miejsce - 3000 zł,
 • od 4. do 10. miejsca - 1000 zł.


W ramach konkursu minister przyzna jedno wyróżnienie, które będzie uwzględniać takie kryteria jak oryginalność, pomysłowość i odpowiednie dopasowanie filmu do tematu konkursu. Filmy można zgłaszać do 28 października, do godz. 23:59.

Zanim zaczniesz kręcić swój film, zapoznaj się z regulaminem.

BM / czecho.pl
źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.