czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 września 2020
  • wyświetleń: 1700

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Materiał partnera:

Łazienka o małym metrażu w mieszkaniu to duże wyzwanie aranżacyjne. W jaki sposób urządzić pomieszczenie, aby było funkcjonalne, wygodne, a przy tym stylowe? Poznaj sprawdzone porady na urządzenie małej łazienki w bloku.

1. Wanna czy brodzik?
2. Powiększ optycznie przestrzeń
3. Odpowiednie oświetlenie

Wanna czy brodzik?Łazienka powinna być przede wszystkim użyteczna, dlatego też należy ją wyposażyć w niezbędne sprzęty sanitarne oraz meble. Poza obowiązkowym sedesem, bardzo istotnym elementem wyposażenia jest też odpowiednie miejsce do kąpieli. Na co się zdecydować - wannę czy prysznic? Oba rozwiązania mają swe zalety. Za prysznicem z brodzikiem przemawia przede wszystkim to, że zajmuje on niewiele miejsca. Jest to więc praktyczne rozwiązanie w przypadku najmniejszych pomieszczeń. Nie znaczy to jednak, że w małej łazience nie można sobie pozwolić na wannę! Sprawdzeni producenci, tacy jak firma Excellent wanny dostarczają w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. W asortymencie renomowanej marki znaleźć można więc praktyczne, niewielkie modele, które z powodzeniem zmieszczą się w niewielkich pomieszczeniach. Nawet mała wanna pozwala na luksus długiej, pachnącej kąpieli. Jest też szczególnie przydatna w domu z małymi dziećmi, dla których kąpiele to po prostu dobra zabawa.

Powiększ optycznie przestrzeńPrzestrzeń niewielkiej łazienki można urządzić w taki sposób, aby optycznie wydawała się większa. Do tego celu doskonale sprawdzają się rozmaite dodatki i akcesoria. Duże lustro to nie tylko element, który skutecznie wizualnie powiększy pomieszczenie, ale jest wysoce funkcjonalne. W niewielkich łazienkach sprawdzają się jasne barwy, dlatego najlepiej zainwestować w kafelki utrzymane w białej, beżowej albo innej jasnej kolorystyce. Dobierz do nich fugę w identycznym kolorze, co pozwoli uzyskać wrażenie jednolitej płaszczyzny. Jeśli chcesz, aby pomieszczenie wydawało się wyższe, ściany pomaluj lateksową farbą w jasne pionowe pasy.

Odpowiednie oświetlenieBardzo ważne jest też właściwe oświetlenie. To obowiązkowy element wyposażenia, który jest nie tylko użyteczny, ale również pozwala odpowiednio kreować przestrzeń. Polecanym rozwiązaniem są halogeny o regulowanym natężeniu światła, jak również nowoczesne oświetlenie LED-owe. Listwami LED można podświetlić podwieszany sufit, brzegi mebli oraz zakamarki lub wnęki. Koniecznie zamontuj również oświetlenie nad lustrem. Dzięki kilku punktom oświetleniowym pomieszczenie wyda się większe, z kolei ciepła barwa światła sprzyja relaksowi i odprężeniu w łazience.