czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 2344

Dom bez rachunku w Czechowicach

Artykuł sponsorowany:

Przerażają Cię wysokie rachunki za prąd? Zacznij produkować własną energię elektryczną! Polacy wydali łącznie już 6 miliardów złotych na instalacje fotowoltaiczne!

proecology


Jeszcze tylko do 18 grudnia 2020 można skorzystać z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki "Mój prąd", dzięki któremu możesz uzyskać nawet do 5 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną. Szkoda pieniędzy i czasu na przepłacanie. Zostało Ci jeszcze tylko kilkanaście dni na podjęcie decyzji, żebyś i Ty mógł stać się niezależny energetycznie. 18 grudzień to ostatni dzień składania wniosków, ale wcześniej należy wypełnić jeszcze kilka innych formalności z montażem instalacji włącznie.

Instalacja fotowoltaicznaFotowoltaika to korzyść dla Ciebie, Twojego portfela, a także dla środowiska naturalnego.

Inwestując w instalację fotowoltaiczną, sam stajesz się producentem energii elektrycznej, a dzięki temu przestajesz być zależny od ciągłych podwyżek cen prądu. Panele fotowoltaiczne wykorzystują naturalne promienie słońca i przekształcają je w energię elektryczną - i od Ciebie zależy, w jaki sposób ją wykorzystasz.

proecology-fotowoltaika


Obniż rachunki za prąd o 90%Odpowiednio dobrana moc instalacji fotowoltaicznej pozwoli pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną w 100%, i tym samym pozwoli obniżyć Ci koszty zakupu prądu nawet o 90%!

Spotkałeś się ze stwierdzeniem, że fotowoltaika sprawdza się jedynie wiosną i latem, ze względu na duże natężenie promieni słonecznych? Nie wierz w te bzdury.
W okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej, korzystamy z nadwyżki energii, którą udało się wyprodukować w okresie wiosenno-letnim - tym oto sposobem przez cały rok możesz korzystać z uroków paneli fotowoltaicznych.

Korzyści dla Ciebie i Twoich bliskichZacznij oszczędzać dzięki własnej energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna to doskonały sposób na obniżenie rachunków za prąd. Zwróciłeś chyba uwagę, że z roku na rok ceny prądu stale idą w górę? Niestety nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Weź sprawy w swoje ręce! Darmowy prąd wytwarzany przez słońce pozwoli Ci zaspokoić bieżące potrzeby elektryczne przez cały rok, a to pozwoli Ci zminimalizować już i tak wysokie rachunki za energię elektryczną.
Jakie są jeszcze zalety odnawialnych źródeł energii? Bezobsługowy system, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo zasilania.

Z każdej strony straszą nas katastrofą ekologiczną. Instalacja fotowoltaiczna nie generuje żadnych zanieczyszczeń, więc oprócz tego, że zaoszczędzisz pieniądze, możesz przyczynić się do ochrony środowiska.

Dzięki instalacji fotowoltaicznej podniesiesz także wartość swojej nieruchomości. Pewnie pomyślisz, po co zwiększać wartość domu skoro nie chcesz go sprzedawać? Prawda jest taka, że nigdy nie wiesz, co się wydarzy, a życie lubi pisać bardzo różne scenariusze.

Dodatkowo, inwestycję fotowoltaiczną można odliczyć od podatku. Warto zastanowić się nad połączeniem instalacji z pompami ciepła.

W Proecology istnieje możliwość finansowania zewnętrznego poprzez dedykowane, niskoprocentowe kredyty na produkty OZE.

proecology-instalacje-fotowoltaiczne


Inwestycja w lepsze życieFotowoltaika to obecnie nowość i nic dziwnego, że budzi wokół siebie spore kontrowersje. Najczęstszym pytaniem dotyczącym paneli fotowoltaicznych jest ich koszt i opłacalność całej inwestycji.

Średni koszt instalacji fotowoltaicznej oscyluje w granicach 20-30 tysięcy, jednak finalny jej koszt uzależniony jest od oferty cenowej producenta czy też od parametrów technicznych całego systemu. Projekt, który realizują Czechowice-Dziedzice pn. "Program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału Odnawialnych Źródeł Energii w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice" pozwoli Ci obniżyć koszty nawet do 95% dotowanej instalacji fotowoltaicznej. Montaż paneli fotowoltaicznych to spory wydatek, jednak przy podejmowaniu tej decyzji trzeba mieć na uwadze, że jest to inwestycja na wiele, wiele lat.

Szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna zwraca się średnio po 6-8 latach, a biorąc pod uwagę ciągłe podwyżki cen prądu, okres ten na pewno będzie jeszcze krótszy. Standardowo, panele fotowoltaiczne są objęte gwarancją na minimum 10 lat, gdy gwarancja jakościowa to minimum 25 lat. Sama gwarancja na inwertery i falowniki to minimum 10 lat.

_______
Proecology Sp. z o.o.
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 227
https://proecology-fotowoltaika.pl/
Tel. 666 698 666
Tel. 502 391 367