czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 6674

Wszczął awanturę. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym

W minioną niedzielę, 27 września czechowiccy policjanci interweniowali podczas domowej awantury, wywołanej przez kompletnie pijanego 49-latka. Jak się okazało, po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie - mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Reklama

Wszczął awanturę. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym
Wszczął awanturę. Okazało się, że jest poszukiwany listem gończym · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w Bestwince w minioną niedzielę po południu. Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zostali wezwani do domowej awantury wywołanej przez nietrzeźwego 49-latka. Przerażona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o pilną pomoc policjantów.

Stróże prawa po przyjechaniu na miejsce zastali agresywnego 49-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Po sprawdzeniu tożsamości sprawcy domowej awantury okazało się, że jest poszukiwany listem gończym przez bielską prokuraturę. Po nocy spędzonej w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych został doprowadzony do aresztu w Zakładzie Karnym w Cieszynie.

Zatrzymanie osoby poszukiwanej listem gończym w Bestwince to jedna z kilku interwencji tego typu dokonanych przez ostatni tydzień przez policjantów z powiatu bielskiego. W sumie stróże prawa z naszego regionu zatrzymali 23 poszukiwanych przez sąd lub prokuraturę. - Policjanci szukają aż do skutku. I ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży - informuje KMP w Bielsku-Białej.

- Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego — między innymi — lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki policji - zwracają uwagę bielscy stróże prawa.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.