czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 2908

Trwa zbiórka na wyjazd mieszkanki Bestwiny na misje do Salwadoru

Joanna Błasiak z Bestwiny leci na misję do Salwadoru. Od połowy października będzie tam przez rok pracowała w wolontariacie misyjnym. Trwa zbiórka na sfinansowanie wyjazdu.

Reklama

Trwa zbiórka na wyjazd mieszkanki Bestwiny na misje do Salwadoru
Trwa zbiórka na wyjazd mieszkanki Bestwiny na misje do Salwadoru · fot. zrzutka.pl


- Od dawna już w moim serduszku kryje się pragnienie dzielenia się radością i miłością z innymi - tłumaczy swą decyzję na profilu facebookowym, zaznaczając, że pobyt w Ameryce Środkowej organizuje międzynarodowa organizacja "Domy Serca". - W ich charyzmacie jest posługa drugiemu człowiekowi poprzez obecność, a ja kocham być dla kogoś tu i teraz, i nawet na drugim końcu świata - zaznacza Joanna.

W ramach wolontariatu Joanna pomagać będzie dzieciom i samotnym matkom oraz młodym ludziom. Cały koszt wyjazdu to łącznie 17,200 zł - nie licząc kosztów szczepień, itp. Joanna zwróciła się z prośbą o wsparcie za pomocą portalu zrzutka.pl.- W zamian za zostanie częścią już nie mojej, ale NASZEJ misji proponuję wysyłanie co 1-2 miesiące filmików z relacją "Co tam słychać w Salwadorze?" - dodała.

Domy Serca to międzynarodowa, katolicka organizacja pozarządowa, założona 4 stycznia 1990 r. we Francji, której charyzmatem jest współczucie i pocieszenie niesione ubogim, cierpiącym i samotnym ludziom na całym świecie.

Domy Serca łączą ludzi, którzy pragną w sposób autentyczny zatrzymać się przy cierpiącym człowieku i ofiarować mu swoją obecność i przyjaźń, które są znakami miłości współczującego Chrystusa. Aby wypełnić to zadanie, Domy Serca proponują wolontariat misyjny w jednym z 40 domów znajdujących się w 26 krajach świata położonych na 4 kontynentach.

mp / czecho.pl
źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.