czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 1769

Policjanci z drogówki szkolili kierowców czechowickiego PKM

Policjanci z bielskiej drogówki i czechowickiego komisariatu przeprowadzili szkolenie kierowców autobusów miejskich i pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Szkolenie miało związek z tragicznym wypadkiem sprzed roku.

Reklama

Autobus, Węglowa, PKM, komunikacja miejska
Autobus na ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Mundurowi przypomnieli zawodowym kierowcom nie tylko o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących za kierownicą autobusu, ale także o tym, jak zgubne bywają nabywane z biegiem lat złe nawyki i rutyna - zwłaszcza dla kierowców zawodowych.

Szkolenie zostało zrealizowane na prośbę dyrekcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w związku ze zdarzeniem drogowym z ubiegłego roku. Wówczas doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez kierowcę autobusu. Szkolenie przeprowadziła asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz asp. Krzysztof Jarczok, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas przeprowadzonej prelekcji poruszono tematykę związaną z przypomnieniem wybranych zasad ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli także zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia, z jakimi mogą spotykać się kierowcy autobusów. Kierowcy zostali uprzedzeni o odpowiedzialności wynikającej z używania telefonów komórkowych podczas jazdy oraz palenia papierosów i spożywania posiłków podczas jazdy. Aspirant Ilona Michalczyk zajmująca się profilaktyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniała, jak zgubne mogą być zwłaszcza dla zawodowych kierowców niewłaściwe nawyki oraz rutyna.

mp / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.