czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 750

Dywaniki do samochodu - jakie wybrać?

Materiał partnera:

Dywaniki samochodowe to jeden z pierwszych elementów wyposażenia, jakie warto zakupić w przypadku nowego auta. Pozwalają one skutecznie chronić oryginalną wykładzinę przed zamoczeniem i zabrudzeniem, a modele z gumy doskonale sprawdzają się w czasie zmiennej pogody.

Dywaniki do samochodu - jakie wybrać?
fot. BLACKDAY / Shutterstock.com


Nie ważne, czy potrzebne Ci dywaniki Audi, Skoda, Opel, BMW, czy do innego modelu samochodu. Wystarczy, że wybierzesz dywaniki dopasowane do swojej marki.

Rodzaje dywaników do samochoduDywaniki do samochodu można podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, a także na model samochodu, do którego będą pasowały. Ze względu na materiał wyróżniamy:

  • dywaniki welurowe - idealne do eleganckich samochodów i limuzyn ze względu na estetyczny wygląd oraz dokładne wykonanie. Dywaniki tego typu sprawdzą się jednak głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy można liczyć na słoneczną pogodę. Dlaczego? Welur bardzo szybko chłonie wilgoć i po zamoczeniu wymaga częstego suszenia, co nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem.
  • dywaniki gumowe - najczęściej wybierany model, który wyróżnia się największą funkcjonalnością. Model gumowy jest wyjątkowo trwały oraz chroni oryginalną wykładzinę przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Użytkownicy cenią sobie łatwe czyszczenie dywaników gumowych, ponieważ wystarczy je opłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć.


Dywaniki Skoda, Audi, Opel, Peugeot, BMW i inne - wybierz model dla siebieZakup dywaników do samochodu wiąże się z koniecznością dopasowania ich do modelu auta. Inne będą dywaniki Skoda, a inne przykładowo dywaniki Audi, Opel lub Peugeot. Nie musisz jednak obawiać się zakupu przez Internet, ponieważ jeśli dobrze wybierzesz model pojazdu, dotrą do Ciebie dywaniki dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodatkowo w sprzedaży dostępne są dywaniki korytkowe o wyższych krawędziach, które zapobiegają wylewaniu się wody podczas manewrowania pojazdem, a także dywaniki płaskie. Te drugie z kolei wymagają częstego wylewania wody, aby uniknąć zalania oryginalnej wykładziny. Są jednak bardziej eleganckie, a w sprzedaży można znaleźć wiele interesujących, nowoczesnych wzorów do wyboru. Jednocześnie warto pamiętać, że zakupy w sklepie internetowym zazwyczaj są tańsze.
Źródło zdjęcia:
BLACKDAY / Shutterstock.com