czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 1816

Pierwszy etap przebudowy w Szpitalu Wojewódzkim zakończony

Zakończył się pierwszy etap przebudowy, związanej ze zmianą lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno - technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że kompleksowo zmodernizowana została już pierwsza część jednego ze szpitalnych budynków.

Reklama

szpital wojewódzki
Trzy oddziały Szpitala Wojewódzkiego w nowych pomieszczeniach · fot. bielsko.info


Dyrektor wyjaśnił, że zakończyła się także przeprowadzka Oddziału Neurologii do wyremontowanych pomieszczeń. - Przystępujemy do modernizacji tej części szpitala, którą do tej pory zajmowała neurologia. Po remoncie zostanie tam przeniesiona chirurgia ogólna i naczyniowa. Cała inwestycja powinna zostać zakończona w styczniu 2021 roku - powiedział dyrektor.

Modernizacja kosztuje 2,6 mln złotych i zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego, która wynosi 2,3 mln złotych. Łukasz Matlakiewicz podkreślił, że przebudowa pomieszczeń odbywa się z uwzględnieniem zagrożenia zakażenia SARS -CoV-2. - Prace posuwają się zgodnie z planem. Teren inwestycji jest odizolowany od części Szpitala Wojewódzkiego, w których przebywają pacjenci oraz personel - dodał dyrektor.

Pomimo prowadzonych prac, oba oddziały normalnie funkcjonują. Przebudowa oddziałów ruszyła w połowie czerwca tego roku.

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.