czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 2097

Sezon grzewczy rozpoczęty. Jak można oszczędzać ciepło?

W poniedziałek, 28 września o godzinie 11.00 Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej rozpoczęło dostarczanie ciepła do odbiorców z Czechowic-Dziedzic. W związku z tym spółka Tauron Ciepło, która je produkuje, przygotowała dla mieszkańców regionu kilka porad, jak można oszczędzać energię cieplną.

Reklama

Elektrociepłownia Czechowice, komin
Sezon grzewczy rozpoczęty. Jak można oszczędzać ciepło? · fot. www.naddachami.pl


Spadek temperatury powietrza w ostatnich dniach spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła. Dlatego też miejska spółka PIM postanowiła rozpocząć sezon grzewczy w poniedziałek, 28 września. Ciepło popłynęło do mieszkańców Czechowic-Dziedzic w ten dzień punktualnie o godzinie 11.00.

Wraz z rozpoczęciem ogrzewania mieszkań warto pamiętać o zasadach racjonalnego korzystania z ciepła sieciowego. Wskazówki, jak można efektywnie wykorzystać energię cieplną, przygotowała spółka Tauron Ciepło, która ją produkuje.

Siedem zasad efektywnego wykorzystania energii cieplnej:
  • Pamiętajmy o przeglądzie instalacji wewnętrznych przed sezonem grzewczym i odpowietrzeniu grzejników w momencie rozpoczęcia ogrzewania.
  • Dostosujmy temperaturę do indywidualnych potrzeb poprzez regulację termostatem.
  • Zadbajmy o prawidłowe wietrzenie pomieszczeń - krótko i intensywnie. W trakcie wietrzenia ustawiamy termostatu w pozycji "0", a po zamknięciu okien ponowne ustawiamy preferowany poziom grzania.
  • Starajmy się nie blokować meblami przepływu ciepła z grzejników.
  • Nie zasłaniajmy grzejników zasłonami i firanami.
  • Nie wieszajmy prania bezpośrednio na grzejniku (korzystajmy np. z suszarki).
  • Nie dopuszczajmy do wyziębienia mieszkania.


Ciepło systemowe dla odbiorców z Czechowic-Dziedzic jest produkowane w Elektrociepłowni Bielsko-Północ, znajdującej się przy czechowickiej ulicy Legionów. W minione wakacje Tauron Ciepło przeprowadziło w niej remont bloku energetycznego, o czym portal czecho.pl pisał tutaj. Efektem remontu jest większa dyspozycyjność, bezawaryjność, ograniczenie przerw w dostawach ciepła, a co za tym idzie podniesienie jakości usług i komfortu dla odbiorców ciepła sieciowego.

mp / czecho.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.