Wiadomości

  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 4130

Ulica Górnicza: Nawożenie ziemi poskutkuje zalewaniem piwnic?

Mieszkańcy ulicy Górniczej obawiają się, że podnoszenie terenu poprzez nawożenie ziemi na jedną z nowych inwestycji będzie skutkowało szkodą dla ich działek w postaci zakłócenia stosunków wodnych, zalewania piwnic oraz pogorszenia krajobrazu. Interpelację w tej sprawie wysłała do Rady Miejskiej radna Justyna Rzepecka. Na stronach RM pojawiła się odpowiedź na pismo radnej.

Ulica Górnicza: Nawożenie ziemi poskutkuje zalewaniem piwnic?
Ulica Górnicza: Nawożenie ziemi poskutkuje zalewaniem piwnic? · fot. BIP Gminy Czechowice-Dziedzice


Justyna Rzepecka, czechowicka radna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystosowała pismo w sprawie nawożenia ziemi na jedną z działek przy ulicy Górniczej w imieniu mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej Nad Białką 11 oraz Administracji Mieszkań "Silesia" Sp. z o.o. - Sprawa dotyczy podnoszenia terenu poprzez nawożenie ziemi na działce o numerze 5556/2 należącej do właściciela posesji przy ulicy Górniczej 48. Mieszkańcy obawiają się, że podniesienie poziomu terenu będzie skutkowało szkodą dla sąsiednich działek w postaci zakłócenia stosunków wodnych, zalewania piwnic oraz pogorszenia krajobrazu - czytamy w interpelacji radnej.

- W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytanie: Czy w/w podnoszenie terenu jest zgodne z przepisami prawa budowlanego, wodnego i ochrony środowiska? - pyta Rzepecka w swoim piśmie.

Na interpelację radnej Justyny Rzepeckiej odpowiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. - W dniu 4 września 2020 roku odbyły się oględziny przedmiotowego terenu, podczas których ustalono, że na działkę o nr ew. 5556/2 zostały nawiezione w sierpniu 2020 roku masy ziemne z gruzem. Odpady te zgromadzone są na części działki o nr ew. 5556/2 graniczącej z działką Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Górniczej 48a. Ich wysokość wynosi około 1 m. patrząc od strony budynku mieszkalnego - czytamy w odpowiedzi burmistrza.

- Właściciel nieruchomości oświadczył, że na przedmiotowej działce planowana jest budowa parkingu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Wykonany zostanie projekt uwzględniający odwodnienie. Prace budowlane zostaną rozpoczęte po uzyskaniu stosownego pozwolenia na budowę.
Właściciel terenu został zobowiązany do czasowego odsunięcia do granicy ze Wspólnotą Mieszkaniową zgromadzonych odpadów a także do ustalenia ich źródła pochodzenia
- napisał burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Ponadto, jak czytamy w odpowiedzi na interpelację, 5 września 2020 roku pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa wykonali dokumentację zdjęciową przedmiotowego terenu, która potwierdza, że zgromadzone na działce masy ziemne zostały odsunięte od granicy ze Wspólnotą Mieszkaniową. - Właściciel przedmiotowego terenu w rozmowie telefonicznej zobowiązał się do złożenia wyjaśnień w przedmiotowej sprawie do 2 października 2020 roku - podsumował burmistrz Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.