Wiadomości

  • 5 października 2020
  • 6 października 2020
  • wyświetleń: 1683

Ćwiczenia Renegade-Sarex 20 - zawyją syreny alarmowe

Za nami:

We wtorek, 6 października w całej Polsce rozpoczną się ćwiczenia Renegade-Sarex 20. W związku z tym w ten sam dzień zawyć mogą syreny alarmowe.

Test syren alarmowych
Ćwiczenia Renegade-Sarex 20 - zawyją syreny alarmowe · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przy współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa organizuje krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex-20. W ramach ćwiczenia Centrum Operacji Powietrznych będzie emitowało komunikaty ostrzegawcze zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku powietrznego.

Ćwiczenia odbędą się w dniach 6-9 października. W związku z nimi we wtorek, 6 października, w godzinach 8.00 - 10.00 w ramach ćwiczenia może być uruchomiony System Wykrywania i Alarmowania.

Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje o możliwości ogłoszenia alarmów w tym czasie, które będą polegać na:
  • ogłoszeniu alarmu - emitowany będzie dźwięk modulowany trwający trzy minuty, odwołaniu alarmu - emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.