Wiadomości

  • 4 października 2020
  • wyświetleń: 1660

Policjanci z bielskiej drogówki kontrolowali transport odpadów

Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem policji. We wtorek policjanci z bielskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą i bielskiej drogówki na głównych trasach komunikacyjnych kontrolowali pojazdy ciężarowe przewożące odpady. W wyniku przeprowadzonych kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Policjanci z drogówki kontrolowali transport odpadów
Policjanci z drogówki kontrolowali transport odpadów · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z bielskiej komendy włączyli się w działania, których celem jest kontrola transgranicznego przemieszczania odpadów. W działaniach pod nazwą DEMETER IV wzięli udział policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Akcja przeprowadzona 29 września odbywała się na terenie całego kraju i powiązana była z operacją prowadzoną przez Sekretariat Generalny Interpolu oraz Światową Organizację Celną. Działania wymierzone są w przestępczość przeciwko środowisku naturalnemu.

Śledczym zajmującym się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pomagali mundurowi z drogówki, organizując bezpieczne punkty kontrolne na terenie powiatu. Stróże prawa sprawdzali ciężarówki przejeżdżające przez teren powiatu, kontrolując m.in. legalność przewożenia odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Policjanci zwracali szczególną uwagę na sposób załadunku odpadów, a także na zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Policjanci sprawdzali też stan techniczny kontrolowanych pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości. Podczas działań nie odnotowano żadnych nieprawidłowości.

Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem Policji. Jej zwalczanie może być skuteczniejsze dzięki czujności i trosce obywateli, którzy mogą zgłaszać każde niepokojące podejrzenia Policji. Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i sprawdzane. Bezpieczeństwo publiczne oraz ochrona środowiska to nasz wspólny cel i wspólna troska.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.