Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2020
  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 3136

Drugi PSZOK powstanie przy ulicy Komorowickiej? "Rozważamy to"

Czy przy ulicy Komorowickiej powstanie drugi punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych? Ta kwestia została poruszona przez burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, podczas posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która odbyła się 23 września.

pszok
Drugi PSZOK powstanie na ulicy Komorowickiej? "Rozważamy to" · fot. czecho.pl


Działalność firmy Sanit-Trans, która obsługuje PSZOK przy czechowickiej ulicy Prusa, była jednym z tematów posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, które odbyło się w środę, 23 września. Jednym z gości zebrania był Robert Dobrucki, prezes spółki.

Podczas spotkania burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, zaproponował rozważenie możliwości otwarcia drugiego PSZOK przy ulicy Komorowickiej. Miałoby to na celu poprawę drożności PSZOK przy ulicy Prusa oraz podział gminy na dwie strefy - nowy PSZOK obsługiwałby południową część gminy. Utworzenie drugiego PSZOK mogłoby znaleźć się w specyfikacji nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, który ma być wkrótce ogłoszony.

W odpowiedzi na zapytanie samorządowca Robert Dobrucki, prezes firmy Sanit-Trans powiedział, że firma rozważa tą propozycję. Będzie ona możliwa do realizacji w przyszłości, jednak jeszcze nie w nowym przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.