Wiadomości

  • 7 października 2020
  • wyświetleń: 5712

Pieniądze na podwyżki dla nauczycieli zabezpieczone w budżecie

200 tysięcy złotych - taką kwotę przeznaczy miesięcznie gmina Czechowice-Dziedzice na zaplanowane od września podwyżki dla nauczycieli. Jak powiedziała Monika Środa, skarbnik miasta, pieniądze są zabezpieczone w budżecie gminy.

nauczyciel, nauka, szkoła
Pieniądze na podwyżki dla nauczycieli zabezpieczone w budżecie · fot. pixabay.com


Kwestia środków na podwyżki dla nauczycieli była jednym z tematów posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów czechowickiej Rady Miejskiej. Pytanie, czy pieniądze na podwyżki pensji dla nauczycieli są zabezpieczone w subwencji oświatowej, zadał podczas spotkania radny Andrzej Maj. - Koszt wskazanych podwyżek zaplanowanych od września wynosi około 200 tysięcy złotych miesięcznie, są to koszty ponoszone przez gminę - odpowiedziała na zapytanie radnego Monika Środa, skarbnik miasta.

W 2020 roku wydatki gminy Czechowice-Dziedzice na oświatę i wychowanie wynoszą ponad 67 mln zł, natomiast wysokość subwencji oświatowej to około 35 mln zł.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.