Wiadomości

  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 2375

Punkt Informacji Turystycznej powstaje w nowym CEE

O zamierzeniach Centrum Edukacji Ekologicznej na temat stworzenia Punktu Informacji Turystycznej w budynku CEE pisaliśmy w lipcu. Teraz plany stały się faktem - instytucja poinformowała o pozyskaniu środków zewnętrznych na powstanie punktu obsługi ruchu turystycznego.

Centrum Edukacji Ekologicznej
Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Reconmedia


Centrum Edukacji Ekologicznej, wraz z Wydziałem Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, realizuje projekt "Zapraszamy w Beskidy. Stacjonarny punkt informacji i promocji turystycznej regionu".

W ramach mikroprojektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy, powstaje w CEE punkt obsługi ruchu turystycznego, wraz ze strefami odpoczynku. Obiekt zostanie również doposażony m.in. w stoły plenerowe z ławkami i kolejne stojaki na rowery, które staną w pobliżu wieży widokowej. Wewnątrz budynku CEE wyposażone zostanie stanowisko Punktu Informacji Turystycznej, m.in. o fotele i siedziska modułowe dla turystów, stojaki na ulotki i foldery, donice i rośliny ozdobne.

Całkowite wydatki kwalifikowane w ramach projektu to 35.294,09 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR w wysokości 29.999.97 EUR (85%) oraz z budżetu państwa w kwocie 1.764,70 EUR (5%). Zadanie jest realizowane od sierpnia do grudnia 2020 roku. W przyszłym roku projekt znajdzie kontynuację w postaci budowy mobilnego Punktu Informacji Turystycznej (I-X 2021). Oba projekty zostały przygotowane i złożone na początku 2020 roku i - po pozytywnej ocenie - uzyskały dofinansowanie z Euroregionu Beskidy w lipcu br.

Jest to projekt transgraniczny, a partnerem naszej gminy w projekcie jest czeskie miasto Frýdlant nad Ostravicí.

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.