Wiadomości

  • 9 października 2020
  • wyświetleń: 3364

Kobieta odpowie za wybicie szyby w wiacie przystankowej

Pokłóciła się z kolegą, dlatego kopnęła w szybę w wiacie przystankowej. Do takiego zdarzenia doszło na czechowickim dworcu autobusowym. Sprawczynię zatrzymał patrol straży miejskiej.

Czechowicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód - 07.07.2020
Czechowicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód - 07.07.2020 · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w piątek, 2 października po godzinie 20.30. Wtedy to dyżurny monitoringu straży miejskiej zauważył rozbitą szybę w wiacie przystankowej na czechowickim dworcu autobusowym. - Na miejsce skierowany został patrol straży miejskiej, który rozpytał świadków o ewentualnych sprawcach uszkodzenia szyby. Jeden z nich oświadczył, że słyszał kobietę i mężczyznę, którzy kłócili się kilka minut wcześniej o wybitą szybę. Świadek podał ich rysopisy. Sprawcy mieli wsiąść do autobusu linii nr VII i udać się w kierunku PG Silesia - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Patrol straży miejskiej udał się pilnie na pętle autobusową przy kopalni Silesia. Funkcjonariusze SM napotkali osoby pasujące do rysopisu w rejonie przejazdu kolejowego. Byli to mężczyzna oraz 30-letnia kobieta, która była pod wpływem alkoholu. Oświadczyła ona, że pokłóciła się z kolegą i uderzyła nogą w szybę w wiacie przystankowej nr 2. Kobieta została ujęta przez patrol. Sprawczyni miała również ranę na prawej nodze, która powstała wskutek kopnięcia.

Ustalono, że wartość szkody jest wysoka więc popełniony czyn jest przestępstwem. Kobieta została przekazana patrolowi policji celem prowadzenia dalszych czynności służbowych.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.