Wiadomości

  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 2541

Firany do mieszkania - białe czy kolorowe?

Materiał partnera:

Urządzasz swoje mieszkanie lub zmieniasz jego wystrój? Prędzej czy później staniesz przed niełatwym wyborem, jakim jest kolor firan. Jeśli ciężko Ci zdecydować, jakie firanki wybrać, białe czy kolorowe, z pomocą przychodzi ten artykuł.

Firany do mieszkania - białe czy kolorowe?


Kolor firanek a styl pomieszczeniaKlasyczny biały kolor świetnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, a także industrialnym czy nowoczesnym. Do takiego wystroju pasować będą również firany w odcieniach delikatnych szarości i beżu. Zastanawiasz się gdzie pasować będą zatem firanki kolorowe? Wspaniale sprawdzą się one w pomieszczeniach reprezentujących styl boho, urban jungle oraz glamour. Największe pole do popisu daje tutaj styl boho, w którym można zaszaleć z kolorami. Zarówno kolory pastelowe, nasycone jak i czernie i brązy wyglądać będą w tym przypadku bardzo dobrze. Jak łatwo więc wywnioskować, wybór firanek nie może nastąpić w zupełnym oderwaniu od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, gdyż efekt wówczas nie będzie zadowalający.

Kiedy kolorowe firankiNa kolorowe firanki warto się zdecydować, gdy okna pozbawione są zasłon, żaluzji czy rolet. Wtedy firanka przejmie funkcję dekoracyjną, którą one by pełniły. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, można taką firankę podpiąć lub zmarszczyć. Ciekawym dodatkiem może okazać się też lambrekin, kryjący karnisz a jednocześnie pełniący rolę ozdoby.

niebieska_firanka


Białe firanki z kolorowymi dodatkamiOd lat biała firanka kojarzy się z czystym, zadbanym domem. Jeśli jesteś za jednak zagorzałym zwolennikiem bieli nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z koloru. Wiele firm wychodzi naprzeciw takim osobom, produkując firanki białe z dodatkami, w postaci kolorowych haftów, kolorowych pasów, czy też przyozdobione barwnymi falbanami. Warto pójść więc na kompromis i połączyć tradycję z nową modą. Pozwoli to uzyskać niezwykle ciekawy efekt, wnętrze nie będzie nudne ani smutne.

Firanki z kolorowymi haftami są bardzo uniwersalne, pasują niemalże do każdego wnętrza. Poza pomieszczeniami minimalistycznymi, gdzie najlepiej wygląda biel i jasne odcienie, można je z powodzeniem wykorzystywać.

zielen1


Kolor firan a dodatkiWybierając kolor firanek warto mieć też na uwadze jakie dodatki królują we wnętrzu. Idealnie byłoby, gdyby firany pasowały kolorystycznie do poduszek, koców i elementów ozdobnych znajdujących się we wnętrzu. Nie oznacza to oczywiście, że muszą być one w tym samym kolorze, dobrze jednak, gdyby nie gryzły się ze sobą a ładnie współgrały. Zdecydowanie przyjemniej będzie przebywać w taki miejscu.

Powiększenie pomieszczeniaCiekawostką jest, że jeżeli Twoje pomieszczenie jest małe, niedoświetlone, możesz je optycznie powiększyć. Dobrze dobrane kolorowe firanki mogą w tym pomóc. Nadadzą również efekt rozświetlenia, który umili czas pobytu we wnętrzu, w jakim zostaną wykorzystane.

Twoja wyobraźniaPamiętaj, że jedyne co Cię ogranicza to Twoja własna wyobraźnia. Powyższy tekst to tylko porady, które oczywiście warto wykorzystać. Nie zapominaj jednak, że to Ty kreujesz swoje życie a więc i swoje wnętrza! Baw się kolorami i wykorzystuj je w taki sposób, aby efekt końcowy był dla Ciebie zadowalający!

Więcej informacji https://i-firany.pl/