Wiadomości

  • 12 października 2020
  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 2510

[FOTO] Nowe budki lęgowe dla ptaków zawisły na terenie miasta

27 budek lęgowych dla ptaków zawisło na drzewach na terenie Czechowic-Dziedzic. To efekt współpracy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego oraz grupy "Czechowiczanie dla przyrody".

Nowe budki lęgowe dla ptaków zawisły na terenie miasta - 10.10.2020 · fot. Mikołaj Siemaszko


Budki lęgowe zawisły na drzewach w Parku Miejskim "Lasek" (20 sztuk), parku pomiędzy ul. Kołłątaja i ul. Żeromskiego (5 sztuk) oraz "łączniku" pomiędzy ul. Żeromskiego i ul. Studencką (2 szt.). - Ze względów bezpieczeństwa do wieszania budek został zatrudniony specjalista od drzew Arborysta Paweł Grodowski. Wraz ze mną i Markiem Szkowronem wieszanie budek nadzorowała naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Pani Bernadeta Klimek - napisał na Facebooku Mikołaj Siemaszko, administrator grupy "Czechowiczanie dla przyrody".

- Niespełna 3 godziny, w czasie których wieszane były budki, minęły w bardzo miłej atmosferze na omawianiu bieżących problemów dotyczących gminnej przyrody. Jedyne co przeszkadzało, to co jakiś czas nadlatujące opary znad znajdujących się w bliskiej odległości dołów kwasowych - dodał Siemaszko.

- Tak jak deklarowałem w poprzednich postach, kwestie konserwacji, czyszczenia i sprawowania opieki na budkami lęgowymi biorę na siebie. Umowa między mną a Urzędem Miejskim nie została jeszcze podpisana, ale mam nadzieję, że do końca przyszłorocznego okresu lęgowego uda się wydziałowi IZD przygotować taką umowę - podsumował miłośnik przyrody z Czechowic-Dziedzic.

Powieszenie budek lęgowych dla ptaków to inicjatywa Mikołaja Siemaszko oraz Marka Szkowrona z grupy "Czechowiczanie dla przyrody". Zakup budek sfinansował Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego.

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.