Wiadomości

  • 12 października 2020
  • wyświetleń: 21962

Wirus w szkołach i przedszkolu - wprowadzono nauczanie hybrydowe

Koronawirus "zaatakował" w kilku placówkach edukacyjnych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Wprowadzono nauczanie hybrydowe. Część ze szkół wróci do normalnego funkcjonowania jeszcze w tym tygodniu.

koronawirus
Wirus w szkołach i przedszkolu - wprowadzono nauczanie hybrydowe · fot. pixabay.com


Jak dowiedzieliśmy się w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach, koronawirusa stwierdzono wśród społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Przedszkola Publicznego nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

- W tych placówkach wprowadzono nauczanie hybrydowe, zastosowano także wszelkie polecenia służb sanitarnych dotyczące zasad bezpieczeństwa - powiedział w rozmowie z portalem czecho.pl Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dodał dyrektor, w połowie tego tygodnia ZSP w Bronowie i ZSP nr 2 wrócą do normalnego funkcjonowania. Jak poinformowała dyrekcja Przedszkola Publicznego nr 5 na Facebooku placówki, od wtorku, 13 października będzie ona zamknięta do odwołania. Taka decyzja została podjęta w związku z sytuacją epidemiologiczną i bardzo wysoką absencją chorobową personelu, po konsultacji z Sanepidem i organem prowadzącym.

Jak podał bielski Sanepid w poniedziałkowym komunikacie, od początku epidemii koronawirusem w gminie Czechowice-Dziedzice zakaziło się 247 osób - w ciągu ostatniego tygodnia zanotowano 50 nowych przypadków. 182 osoby wygrało walkę z SARS-CoV-2. Hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych jest 8 czechowiczan a 153 przebywa na kwarantannie.

mp, raz / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj