Wiadomości

  • 13 października 2020
  • 14 października 2020
  • wyświetleń: 4787

Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju "żółtej strefy" w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają, jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych · fot. KWP Katowice


Od soboty, 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń. W teren wyruszyło wiele patroli, których jednym z zadań było sprawdzenie, jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju "żółtej strefy" w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez Polaków. Cel jest jeden - ochrona zdrowia i życia ludzkiego.

- Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy! - informują policjanci.

Od soboty policjanci z Bielska-Białej ukarali 115 osób, które wbrew obowiązkowi nie zasłaniały ust i nosa. W 47 przypadkach stróże sporządzili notatki urzędowe dokumentujące popełnienie wykroczenia i jego okoliczności. W tych sprawach zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w celu skierowania wniosków o ich ukaranie do sądu.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj