Wiadomości

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 1033

Co zabrać na wakacje?

Materiał partnera:

Tuż przed planowanym wyjazdem na urlop każdego z nas dopada gorączka pakowania się. Zadajemy sobie wówczas pytanie - co zabrać na wakacje? Chcemy mieć bowiem całkowitą pewność, że spakowaliśmy wszystko, co nam będzie potrzebne. Nikt z nas nie lubi przykrych niespodzianek po dotarciu na miejsce docelowe, kiedy to nagle okazuje się, że coś ważnego umknęło naszej uwadze.

Wybór biura podróżyZanim zakupimy dany wyjazd, sprawdźmy koniecznie ranking biur podróży np. na okiemturysty.pl/ żeby wybrać najlepszą ofertę. Przede wszystkim jadąc na wakacje, musimy się upewnić, że zabraliśmy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. Jakie są to dokumenty - to już zależy od tego, dokąd się udajemy: dowód osobisty, paszport, legitymacje (studencka, uczniowska, dla emerytów etc.) uprawniające do różnych zniżek, prawo jazdy oraz legitymacja ubezpieczeniowa. To są najważniejsze dokumenty, jakie będą nam potrzebne. Jeśli udajemy się zagranicę, dowiedzmy się koniecznie czy coś jeszcze nie będzie potrzebne. Zawsze też trzeba mieć przy sobie gotówkę oraz karty płatnicze czy kredytowe.

Co należy zabrać?Jeśli udajemy się zagranicę, niezbędne jest też zabranie waluty obcej (najczęściej euro lub dolary powinny w zupełności wystarczyć). Kolejna kwestia dotyczy środków higienicznych i kosmetycznych. Jeżeli chodzi o kosmetyki, nie musimy pakować do walizki wszystkiego, co stoi na łazienkowych półkach. Jest to niepraktyczne, bo zajmie nam zbyt dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w miniaturki takich kosmitów jak szampon czy żel pod prysznic - bez problemu zaopatrzymy się w nie w drogeriach. Z całą pewnością jednak w kosmetyczce nie może zabraknąć kremów do opalania z filtrami oraz zapasu chusteczek higienicznych. Pomyślmy też o skompletowaniu apteczki. Obowiązkowo powinny się w niej znaleźć środki przeciwbólowe, przeciwko biegunce, opatrunki, plastry oraz środki dezynfekujące. Jeżeli wyruszamy do egzotycznych krajów, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem w kwestii tego, w co należałoby wyposażyć apteczkę. Nie zapominajmy przy tej okazji o środkach na komary i inne owady.

Jeżeli zaś chodzi o odzież, nie musimy od razu upychać do walizek połowy zawartości szafy. Weźmy rzeczy wygodne, w których lubimy chodzić i w których czujemy się dobrze. Spakujmy coś na wypadek deszczowej pogody, cieplejszy sweter i kurtka też się przydadzą - nawet w takich krajach jak chociażby Egipt czy Tunezja. W ciągu dnia jest tam co prawda gorąco, ale noce bywają chłodne. Niezwykle istotna jest tutaj kwestia wyboru obuwia - w tym momencie podstawową przesłanką, jaką powinniśmy się kierować jest wygoda. Zwłaszcza wtedy, jeśli mamy w planach sporo chodzenia i zwiedzania. W żadnym wypadku nie wolno zabierać nowych, dopiero co kupionych butów, ponieważ to najprostszy sposób na nabawienie się poważnych kłopotów z nogami. Nowe buty mają bowiem najczęściej to do siebie, że obcierają skórę i powodują powstanie nieprzyjemnych odcisków. Pamiętajmy również, że inne rzeczy są potrzebne, jeśli jedziemy na wakacje we wrześniu, a inne w lutym. Chociaż wiele też zależy od miejsca docelowego.

Jadąc na wakacje, upewnijmy się, że spakowaliśmy ładowarkę do telefonu komórkowego - jej brak może nam bardzo utrudnić życie. Warto też najważniejsze numery kontaktowe mieć zapisane gdzie indziej niż w telefonie - w tradycyjnej formie, w notesie. Aktualnie ciężko sobie wyobrazić wakacyjne wojaże bez aparatów fotograficznych - w przeważającej większości przypadków jest to cyfrowy sprzęt.

W związku z tym ładowarka, dodatkowe baterie oraz karty pamięci są zdecydowanie tym, czego w naszym wakacyjnym bagażu zabraknąć nie może. Podobnie jest również z turystycznymi przewodnikami i mini-rozmówkami, jeśli udajemy się na zagraniczny wypoczynek. Nie zaszkodzi też dorzucić do bagażu jakiejś ciekawej książki czy gry planszowej - przydadzą się, gdy nie będzie ładnej pogody. Sprawdźmy również, co oferuje np. nasz hotel z aquaparkiem w Turcji. Czy jest coś, co musimy sami mieć obowiązkowo przy sobie?