czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2007
  • wyświetleń: 2140

Kierowcy - pijani i bez uprawnień

Weekend w Czechowicach upłynął dla policji pod znakiem zatrzymywania pijanych kierowców. Nie dość, że niektórzy byli po spożyciu alkoholu, to również nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

Reklama

W niedzielę około godziny 10.00 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Agrestowej policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 16-latka, który bez zgody rodziców zabrał kluczyki ich samochodu marki Renault.

Nieletni kierując samochodem spowodował kolizję z trzema, zaparkowanymi przy tej ulicy pojazdami marki Ford, Kia i Volkswagen Golf. Uderzył też w bramę wjazdową do jednej ze znajdujących się tam posesji. Badanie wykazało, że sprawca miał we krwi 1,8 promila alkoholu. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Za swoje czyny tłumaczyć się będzie przed Sądem dla Nieletnich.

Z kolei około godziny 19.40 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Niepodległości policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Peugeota. Sprawca ten nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - utracił je bowiem za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości, a na dodatek kierował tym pojazdem mając we krwi 0,4 promila alkoholu.

Zatrzymany odpowie za przestępstwo - niestosowanie się do nakazu sądowego, a także przed Sądem Grodzkim za wykroczenie - kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Oskar / czecho.pl

Źródło: KMP w Bielsku Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.