Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 784

Planujesz wprowadzić skaling i piaskowanie zębów do oferty gabinetu? Przygotuj się!

Materiał partnera:

Skaling i piaskowanie są zaliczane do ważniejszych zabiegów, każdego dnia wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Ich przeprowadzeniem zajmuje się lekarz - stomatolog lub higienistka stomatologiczna, o ile tylko dysponuje ona specjalistyczną wiedzą w tym zakresie oraz profesjonalnym sprzętem. W tym wpisie podpowiadamy, jakie przyrządy będą konieczne do tego, by móc zaproponować pacjentom zabieg skalingu bądź piaskowania.

Planujesz wprowadzić skaling i piaskowanie zębów do oferty gabinetu? Przygotuj się!


Usuwanie kamienia i osadów nazębnych z użyciem najlepszego sprzętu dentystycznegoGdy zachodzi potrzeba oczyszczenia szkliwa z kamienia bądź przebarwień, stomatolog proponuje pacjentowi zabieg z obszaru higienizacji zębów. W przypadku występowania złogów kamiennych, wykonuje się skaling. Jeśli natomiast pacjent ma problem z uciążliwym osadem nazębnym albo innymi przebarwieniami, można przeprowadzić piaskowanie. Obie metody służą kompleksowemu oczyszczaniu zębów oraz zapobieganiu próchnicy i można je ze sobą łączyć.

Chcąc zapewnić pacjentom usługę skalingu na najwyższym poziomie, warto zaopatrzyć swój gabinet w skaler ultradźwiękowy. W odróżnieniu od narzędzi ręcznych, urządzenie to usuwa złogi nazębne z niebywałą skutecznością. Generowane wibracje rozbijają kamień naddziąsłowy, zapewniając doskonały efekt. Ultradźwiękowe metody usuwania kamienia trwa krótko i jest mało inwazyjne, a przy tym bezbolesne. Trzeba jednak pamiętać o doborze wyprofilowanej końcówki, która umożliwi dotarcie skalerem do wszystkich zakamarków w jamie ustnej.

Narzędzia dentystyczne kupuj w sprawdzonych miejscach. Najlepiej przez internet!Jeśli chodzi o piaskarki stomatologiczne, te również należy wybrać z uwzględnieniem potrzeb pacjentów i stomatologów. Urządzenie musi być wysoce funkcjonalne, wydajne i stworzone do intensywnej pracy. Przydatną funkcją okazuje się obrót o 360° - piaskarkę tego typu ma w sprzedaży sklep dentystyczny LUBDENT, gdzie są dostępne nowoczesne skalery, piaskarki oraz akcesoria stomatologiczne.

Współcześnie coraz więcej dentystów zaopatruje swoje gabinety za pośrednictwem internetu. Dobre sklepy z wyposażeniem stomatologicznym oferują asortyment, który sprosta oczekiwaniom nawet szczególnie wymagających klientów. Zaczynając od małych i dużych końcówek, aż po zaawansowane urządzenia typu skaler ultradźwiękowy: e-sklepy dentystyczne mają wszystko, czego potrzeba w gabinetach. Zainteresowany? Zajrzyj na stronę LUBDENT i dowiedz się więcej o artykułach stomatologicznych dla profesjonalistów.