Wiadomości

  • 15 października 2020
  • wyświetleń: 1972

Angielski z native speakerem sposobem na szybką naukę

Materiał partnera:

W obecnych czasach nauka języka angielskiego to już niemal konieczność. Jego znajomości wymagają od kandydatów pracodawcy, a wykonywanie wielu zawodów bez umiejętności porozumiewania się w tym języku jest niemożliwe. Jednak samodzielna nauka to za mało - najlepsze efekty przynoszą konwersacje z native speakerem.

1. Kim jest native speaker?
2. Jak wygląda nauka z native speakerem?
3. Nauka z native speakerem pełna zalet

Wiele osób podkreśla, że największą barierą w porozumiewaniu się w języku obcym jest konieczność mówienia i obawa, że ze stresu zapomni się podstawowych słówek i zwrotów. Z tego powodu, aby płynnie mówić w języku obcym, należy trenować umiejętność mówienia już od samego początku.

Kim jest native speaker?Native speakerem języka angielskiego nazywa się osobę, dla której angielski jest językiem ojczystym, a więc pochodzi ona z kraju, w którym ten język jest językiem urzędowym. Większość native speakerów nie mówi po polsku, a więc podczas zajęć z takim lektorem, uczeń może mówić jedynie po angielsku. Dobry native speaker nie tylko biegle mówi po angielsku, ale również posiada umiejętności pedagogiczne, dzięki którym może uczyć angielskiego swoich rozmówców w sposób praktyczny i efektywny. To jednak nie wszystko - native speaker powinien być również osobą inteligentną, elokwentną i oczytaną, która potrafi prowadzić rozmowę na wiele tematów, a przy tym w praktyce stosować typowe dla języka angielskiego zwroty.

Jak wygląda nauka z native speakerem?Nauka angielskiego z native speakerem polega na... mówieniu! Podstawową formą jest bowiem rozmowa prowadzona wyłącznie w języku angielskim, co zmusza uczniów do praktycznego stosowania języka oraz przełamania podstawowej bariery językowej. Zazwyczaj już po pierwszej lekcji poziom wstydu spada na tyle, że kolejne spotkania z native speakerem przebiegają w znacznie luźniejszej atmosferze, sprzyjającej prowadzeniu swobodnej rozmowy.

Lekcje języka angielskiego z native speakerem mogą być prowadzone w wybranej przez ucznia formie. Standardem są spotkania w sali szkoleniowej, np. w szkole językowej, w której panuje odpowiednia atmosfera do nauki. Nie jest to jednak jedyna dopuszczalna forma - spotkania mogą się odbywać niemal wszędzie - w domu ucznia, w kawiarni, w parku, a nawet przez internet. Nauka angielskiego z native speakerem online, oferowana przez szkołę TalkBack, zyskuje na popularności, jako najwygodniejsza forma ćwiczenia umiejętności językowych. W ten sposób można się uczyć o każdej porze, siedząc wygodnie w ulubionym fotelu we własnym domu. Wystarczy wybrać godzinę, która jest odpowiednia zarówno dla ucznia, jak i native speakera, i zapewnić dostęp do internetu, aby móc efektywnie uczyć się angielskiego!

Nauka z native speakerem pełna zaletChcąc nauczyć się języka angielskiego, wiele osób wybiera tradycyjne kursy stacjonarne, prowadzone przez polskich lektorów w szkołach językowych. Jest to metoda efektywna, która jednak ma pewną wadę - podejście do polskiego lektora jest znacznie inne niż do native speakera. Ten drugi nie mówi po polsku, a więc nawet w sytuacji trudnej, w której uczeń nie potrafi powiedzieć tego, co chce, musi szukać skutecznego sposobu na poradzenie sobie z tą sytuacją, używając języka angielskiego. To najszybszy sposób na przełamanie bariery językowej, szlifowanie oryginalnego akcentu i umiejętności radzenia sobie w każdej sytuacji. Zajęcia z native speakerem motywują do nauki i poznawania nowej kultury. Są też idealnym sposobem na przygotowanie do egzaminów lub wyjazdu do pracy za granicę.