Wiadomości

  • 18 października 2020
  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 4139

Stojaki na używane znicze stanęły przed cmentarzem komunalnym

Sojak "Zero waste", czyli "zero marnowania" stanął przed cmentarzem komunalnym. O co chodzi? To proste. Mieszkańcy, którzy odwiedzili groby swoich bliskich, mogą włożyć tam zużyte znicze bez wkładów, które będą mogły być wykorzystane przez inne osoby.

Stojaki na używane znicze stanęły przed cmentarzem komunalnym
Stojaki na używane znicze stanęły przed cmentarzem komunalnym · fot. Czechowiczanie dla przyrody


Na ten pomysł wpadła Anna Bieniek z grupy "Czechowiczanie dla przyrody". - 1,5 miesiąca temu Anna napisała posta w tematyce zero waste (zero marnowania) na naszej grupie, w którym przedstawiła pomysł postawienia stojaków na używane znicze przy cmentarzach w naszej gminie - opowiada Mikołaj Siemaszko, administrator grupy i miłośnik przyrody z Czechowic-Dziedzic.

- Marek Szkowron w tej sprawie skontaktował się z panem burmistrzem Maciejem Kołoczkiem, który jest w naszej gminie odpowiedzialny za AZK, no i od dwóch tygodni na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mikołaja Kopernika mieszkańcy mogą korzystać ze stojaka na używane znicze, co przełoży się na mniejszą ilość śmieci wygenerowanych w naszej gminie - podkreśla Siemaszko.

Postawienie stojaka "zero waste" przed nekropolią na Kopernika to drugi pomysł realizowany wspólnie z Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach po sygnałach ze strony grupy "Czechowiczanie dla przyrody". Pierwszym z nich było zamontowanie w kilku miejscach naszego miasta budek lęgowych dla ptaków, o czym portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.