Wiadomości

  • 17 października 2020
  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 1921

Chcesz mieć wpływ na projekt "Life Vistula"? Wypełnij ankietę

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, realizując projekt LIFE pn. "Ochrona siedlisk ptaków wodno-błotnych w Dolinie Górnej Wisły LIFE.VISTULA.PL", zaprasza do wypełnienia ankiety dedykowanej mieszkańcom i turystom odwiedzającym południową Polskę.

Jezioro Goczałkowickie
Chcesz mieć wpływ na projekt "Life Vistula"? Wypełnij ankietę · fot. Powiat


- Wierzymy, że wszystkim nam przyświeca ten sam cel, jakim jest ochrona i zachowanie cennych, nie tylko przyrodniczo terenów znajdujących się w Dolinie Górnej Wisły oraz Dolinach Soły i Skawy. Państwa opinia, jako ludzi realizujących swoje pasje w miejscach nierozerwalnie związanych z przyrodą, w tym również na Obszarach Natura 2000, jest dla nas niezwykle ważna. Ankieta pozwoli nam poznać Państwa zdanie, które zostanie wzięte pod uwagę przy realizacji projektu - informuje RDOŚ w Katowicach.

Pytania w większości są jednokrotnego wyboru lub też wymagają wpisania krótkiej odpowiedzi. Ankieta dostępna jest tutaj.

O co chodzi w projekcie "Fife Vistula? Najważniejsze zadania zaplanowane do realizacji to zabezpieczenie brzegów wysp na stawach hodowlanych, żwirowniach i Zbiorniku Goczałkowickim, remont infrastruktury stawowej, podniesienie stanu wiedzy o siedliskach wykorzystywanych przez ślepowrona w celu umożliwienia jego skutecznej ochrony, uregulowanie ruchu turystycznego i racjonalne udostępnienie obszarów Natura objętych projektem oraz upowszechnienie metod ochrony przyrody w gospodarczym wykorzystaniu sztucznych zbiorników wodnych.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość projektu wynosi 4 315 534 euro.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.