Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 4491

Czechowicki wątek głośnego reportażu CNN o osobach LGBT

Kilka dni temu na stronach internetowych amerykańskiej telewizji informacyjnej CNN opublikowany został reportaż "You don’t belong here", co w wolnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako "Nie należysz tutaj". Jednym z bohaterów tekstu jest mieszkaniec naszego miasta.

kamera, tv
Czechowicki wątek głośnego reportażu CNN o osobach LGBT


Rob Picheta oraz Ivana Kottasová, reporterzy CNN zwracają uwagę w swoim tekście, że we wrześniu 2019 roku radni powiatu bielskiego, do którego należy gmina Czechowice-Dziedzice, podjęli uchwałę w sprawie "wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach". Jak twierdzą autorzy artykułu dla amerykańskiej stacji informacyjnej, przez tą decyzję nasz powiat stał się "strefą wolną od LGBT".

Dziennikarze CNN odwiedzili również nasze miasto. Reporterzy rozmawiali z Tomkiem, mieszkańcem Czechowic-Dziedzic, który jest biseksualistą. - Na placu w centrum miasta pomnik papieża Jana Pawła II spogląda na kościół, do którego Tomek chodził jako uczeń. Nieżyjący już Papież, ikona budząca niemal święte uwielbienie wśród wielu starszych Polaków, nosi nieśmiały uśmiech na twarzy, z rozpostartymi ramionami, jakby miał objąć przechodniów w uścisku. Papież urodził się zaledwie kilka kilometrów na wschód i jest szanowany za dawanie Polakom nadziei w czasach stanu wojennego - ale jego zdecydowany sprzeciw wobec homoseksualizmu poszerzył przepaść między wieloma osobami LGBT a Kościołem - piszą Rob Picheta oraz Ivana Kottasová.

Co mówi Tomek, rozmówca CNN, o "strefach wolnych od LGBT"? - Same strefy nie mają żadnej mocy prawnej, są w większości symboliczne. Ale zachęcają ludzi o odmiennych poglądach do wypowiadania się przeciwko nam i do większej aktywności - twierdzi mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

W reportażu wypowiada się również Nikodem Bernaciak, analityk w Centrum Analiz Prawnych Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", który broni uchwały radnych z powiatu bielskiego. - Interesem społeczności (nie jest) ochrona romantycznych, emocjonalnych związków, ale tych, które są owocne. Związki nieformalne nie są tak silne jak małżeństwo, więc państwo wybiera ten rodzaj relacji, który jest bardziej pomocny. Rodzina musi być chroniona przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami - mówi Bernaciak w rozmowie z CNN.

Pełen reportaż, w języku angielskim, można przeczytać tutaj.

Przypomnijmy, że "Samorządowa Karta Praw Rodzin", przygotowana przez 21 organizacji, została odrzucona przez czechowicką Radę Miejską podczas głosowania na sesji, która odbyła się 29 września. Portal czecho.pl pisał o tym tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: CNN

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.