Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 6615

Przy czechowickim MDK powstaje ogród edukacyjno-sensoryczny

Przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach powstaje ogród edukacyjno-sensoryczny, który będzie nawiązywać do przemysłowego charakteru miejsca i jego historii. Czechowicka instytucja kultury informuje, że z nowego ogrodu będzie można skorzystać już w listopadzie.

Przy Miejskim Domu Kultury powstaje ogród edukacyjno-sensoryczny · fot. MDK


- Elementy edukacyjne odkrywają kolejne szczegóły lokalnego dziedzictwa. Ogród połączy kulturę z naturą, będzie uczył poprzez zabawę, integrując i łącząc pokolenia. W ramach inwestycji powstaną nawierzchnie: z kostki brukowej bez fazy, nawierzchnie mineralno-żywiczne oraz nawierzchnie sensoryczne stymulujące swoją fakturą. Teren zostanie ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj.: wagony towarowe, tory i budka dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne wraz tyflografikami i inne - informuje MDK Czechowice-Dziedzice.

- Realizacja zadania pozwoli na udostępnienie odbiorcom niezagospodarowanego terenu zielonego przy Miejskim Domu Kultury. Powstały ogród edukacyjno-sensoryczny nawiązując do tradycji przemysłowych Czechowic-Dziedzic oraz historii miasta i jego rozbudowy przybliży mieszkańcom oraz odwiedzającym dzieje miasta w atmosferze kontaktu z naturą oraz poprzez zabawę - dodaje czechowicki MDK.

- Powstający ogród będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, jak również będzie wykraczał poza standardowe rozwiązania poprzez oddziaływanie na odbiorców poprzez odbieranie bodźców płynących z otoczenia poprzez zmysły: wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku. Projektowane obiekty mają pomóc w edukacji historycznej poprzez "naukową zabawę", angażującą wszystkie grupy uczestników, tj. dzieci wraz z opiekunami, młodzież, dorosłych, seniorów, osoby o szczególnych potrzebach - podsumowuje czechowicka instytucja kultury.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj