Wiadomości

  • 19 października 2020
  • wyświetleń: 17706

Koronawirus i nauczanie zdalne w kolejnych szkołach w naszej gminie

Jak wygląda obecnie sytuacja epidemiczna w szkołach w gminie Czechowice-Dziedzice? Informacje przekazane przez Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach nie są optymistyczne. Jak podkreśla dyrektor ZOPO, sytuacja jest dynamiczna.

koronawirus
Koronawirus i nauczanie zdalne w kolejnych szkołach w naszej gminie · fot. pixabay.com


W Szkole Podstawowej nr 4 siedem klas przebywa na kwarantannie. W Szkole Podstawowej nr 1 w Ligocie dwie klasy zostały skierowane na zdalne nauczanie. Na kwarantannę zostało też skierowywanych dwoje nauczycieli. W szkole w Zabrzegu koronawirusa stwierdzono u nauczycieli, dyrekcja czeka na wytyczne sanepidu.

- Sytuacja jest dynamiczna - mówi Mirosław Olek, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach. - Przekazane przeze mnie dziś informacje, mogą jutro być już nieaktualne. Pragnę jednak zapewnić, że dyrektorzy szkół, jak i my, ściśle współpracujemy ze służbami sanitarnymi aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom szkół i przedszkoli jak i dzieciom i młodzieży - podkreśla dyrektor czechowickiego ZOPO.

Jak informowaliśmy tydzień temu, koronawirusa stwierdzono również wśród społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bronowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Przedszkola Publicznego nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

A jak wygląda ogólna sytuacja epidemiczna w naszej gminie? Według poniedziałkowego raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej, od początku epidemii w naszej gminie koronawirusem zakaziły się 334 osoby - w ciągu tygodnia przybyło 87 nowych przypadków. Z COVID-19 do tej pory walkę wygrało 187 czechowiczan. Hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych jest 12 mieszkańców naszej gminy, 318 przebywa w kwarantannie domowej, a 59 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

mp, raz / czecho.pl

źródło: ZOPO Czechowice-Dziedzice, PSSE Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj