Wiadomości

  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 3831

PKM: Dodatkowe autobusy na najbardziej zatłoczonych liniach

W sobotę, 17 października, w strefach żółtych na terenie Polski zostały wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa, które dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej - w autobusach zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pasażerom, czechowicki PKM wprowadził dodatkowe autobusy na najbardziej oblegane linie.

pkm, czechowice-dziedzice, autobus, wnętrze
Wnętrze autobusu PKM Czechowice-Dziedzice · fot. Grzegorz Macura/PKM Czechowice-Dziedzice


O wyruszeniu dodatkowych autobusów na najbardziej zatłoczone linie poinformował pan Adrian Migdał na jednej z czechowickich grup na Facebooku. - Od poniedziałku najbardziej obłożone brygady mają wsparcie drugiego autobusu! Autobusy kursują jeden za drugim, w razie przekroczenia limitu pasażerów do dyspozycji zostaje bisowy autobus - informuje czechowiczanin.

PKM wprowadził dodatkowe autobusy na zatłoczone linie
PKM wprowadził dodatkowe autobusy na zatłoczone linie · fot. Adrian Migdał / iPKM


Jak informuje PKM Czechowice-Dziedzice, na drzwiach oraz we wnętrzu każdego autobusu umieszczona jest informacja o limicie pasażerów mogących jednocześnie podróżować w danym pojeździe. Nadal wstrzymana jest sprzedaż biletów przez kierowców PKM - te można kupić w punktach stacjonarnych oraz w aplikacjach mobilnych SkyCash, moBilet, mPay oraz niektórych banków.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj