Wiadomości

  • 20 października 2020
  • wyświetleń: 6052

Kryta pływalnia "Wodnik" działa według nowych wytycznych

W czwartek, 15 października poinformowano o nowych zasadach bezpieczeństwa, które w życie weszły dwa dni później. Według pierwotnego zarządzenia całkowicie zawieszona miała być również działalność basenów. Jednak kilka dni temu wprowadzono zmiany co do osób, które mogą korzystać z krytych pływalni, dlatego też czynny jest basen "Wodnik" działający w strukturach MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Kryta pływalnia "Wodnik"
Kryta pływalnia "Wodnik" · fot. mp / czecho.pl


- W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. poz. 1829 zmieniającego Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, iż do odwołania, od dnia 17 października 2020 roku, kryta pływalnia "Wodnik" w Czechowicach - Dziedzicach jest niedostępna dla klientów indywidualnych - informuje MOSiR Czechowice-Dziedzice.

Jednak z basenu przy Legionów mogą korzystać pewne grupy osób w ramach:
  • zorganizowanych zajęć prowadzonych przez podmioty wykonujące działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów,
  • zorganizowanych zajęć prowadzonych przez podmioty wykonujące działalność przeznaczoną dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • studentów i uczniów w ramach zorganizowanych zajęć szkolnych na uczelni lub w szkole.


Zatem z pływalni mogą korzystać szkoły w ramach zajęć oraz kluby sportowe i grupy zorganizowane (szkółki pływackie), na zasadach i zgodnie z grafikiem z 1 września 2020 roku. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami "Wodnik" zamknięty jest dla klientów indywidualnych oraz instruktorów prowadzących zajęcia indywidualne w ramach biletu instruktorskiego.

- Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która wynikła z przyczyn za które MOSiR nie ponosi odpowiedzialności, a nasze działania są wynikiem obowiązujących przepisów oraz troski o Państwa bezpieczeństwo. W związku z panującą sytuacją epidemiczną prosimy rodziców i opiekunów dzieci o możliwie krótki pobyt na terenie obiektu - podkreśla czechowicki MOSiR w specjalnym komunikacie.

Informacja dla nauczycieli/instruktorów/trenerów/opiekunów grup:
  • zobowiązuje się instruktorów grup do prowadzenia pisemnej ewidencji osób w celu ich identyfikacji w wypadku podejrzenia zakażenia COVID - 19.
  • każda grupa zorganizowana może wejść na strefę basen po uprzednim wyjściu grupy wcześniejszej.
  • każda grupa wchodzi i wychodzi w sposób zorganizowany, tzn. cała grupa wchodzi i opuszcza strefę basen razem (bramka obrotową).
  • każdy instruktor informuje rodziców o zakazie przebywania na obiekcie jeżeli dziecko jest samodzielne lub obowiązku skrócenia czasu pobytu przez rodzica/opiekuna na obiekcie i wykonania niezbędnych czynności z zakresu opieki.

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj