czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 października 2020
  • wyświetleń: 1940

Wzrost bezrobocia w naszej gminie przyhamował - najnowsze dane PUP

Wzrost bezrobocia w gminie Czechowice-Dziedzice wyraźnie przyhamował. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy, które zostały opublikowane 20 października, w sierpniu z pracą pożegnało się 5 mieszkańców naszej gminy. To wyraźny spadek względem lipca, kiedy to bezrobotnymi zostało 40 osób.

Reklama

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Zwykle Powiatowy Urząd Pracy publikuje dane na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy z miesięcznym lub półtoramiesięcznym opóźnieniem, dlatego dopiero teraz poznaliśmy sytuację na temat bezrobocia w gminie Czechowice-Dziedzice.

Według danych z 31 sierpnia, w gminie Czechowice-Dziedzice 952 osoby pozostawały bez pracy, co stanowi wzrost względem 31 lipca o 5 osób. Jest to wyraźny spadek względem poprzedniego miesiąca, kiedy to z pracą musiało się pożegnać 40 czechowiczan czy też marca, kiedy to bezrobotnymi zostały aż 94 osoby.

A jak wygląda ogólna sytuacja na obszarze kontrolowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej? - W sierpniu 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 146 osób w stosunku do lipca br. Zarejestrowano 634 osoby tj. o 37 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 70,7% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny - czytamy w najnowszym raporcie PUP.

W sierpniu z ewidencji bezrobotnych wyłączono 488 osoby, tj. o 84 osób mniej, niż w lipcu. Ponadto zgłoszono 709 wolnych miejsc pracy, tj. o 187 mniej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 69 dotyczyło osób niepełnosprawnych.

Stopa bezrobocia na 31 sierpnia 2020 roku - z odniesieniem do lipca wyniosła (według
ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny):
  • w kraju 6,1% (bez zmian),
  • w województwie śląskim 4,8% (wzrost o 0,1%),
  • w mieście Bielsko-Biała 2,5% (wzrost o 0,1%),
  • w powiecie bielskim 4,4% (wzrost o 0,1%).

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.