czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2007
  • wyświetleń: 1551

Wymuszą sprzątanie po czworonogach?

Strażnicy miejscy mają bardziej restrykcyjnie niż dotychczas przyjrzeć się naszym czworonożnym przyjaciołom. Chodzi m.in. o egzekwowanie od właścicieli psów i kotów sprzątania odchodów pozostawionych w miejscach publicznych.

Podczas kontroli sprawdzane ma być również między innymi czy zwierzęta są zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Być może sprawdzane będzie także wypełnienie obowiązku oznakowania czworonoga specjalnym identyfikatorem. Obowiązek takiego oznakowania psów w gminie wprowadzono w latach 90., ale z roku na rok coraz mniej osób zgłasza się po znaczek do urzędu.

Prawdopodobnie w mieście pojawią się także specjalne kosze na odchody zwierząt. Możliwe również, że w ramach akcji promocyjnej, pojawią się papierowe toreby, które mają zachęcić mieszkańców do umieszczania w nich psich odchodów za pomocą specjalnych rękawic.

Więcej w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.