Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 1736

Bielski Szpital Wojewódzki wzbogacił się o nowy aparat USG

Nowy aparat USG z funkcją badania Dopplera trafił do Poradni Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. USG kupiono z dotacji Województwa Śląskiego. Sprzęt kosztował ponad 148 tysięcy złotych. Dotacja wyniosła 147 tysięcy złotych.

Bielski Szpital Wojewódzki wzbogacił się o nowy aparat USG
Bielski Szpital Wojewódzki wzbogacił się o nowy aparat USG · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Łukasz Matlakiewicz, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego poinformował, że do tej pory pacjenci poradni korzystali z USG znajdującego się na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. - Planowaliśmy zakup aparatu do poradni w najbliższych latach, bo było na niego zapotrzebowanie. Z uwagi na epidemię SARS -CoV-2 chcieliśmy ograniczyć możliwość przemieszczania się osób po terenie naszej placówki, dlatego zapadła decyzja o przyspieszeniu kupna nowego USG do poradni - podkreślił dyrektor.

USG Doppler wykonuje się głównie u pacjentów ze zmianami miażdżycowymi i chorobami zatorowymi oraz przy podejrzeniu tętniaków.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.