Wiadomości

  • 22 października 2020
  • wyświetleń: 872

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Materiał partnera:

Znajomość języków obcych może przynieść nam wiele korzyści. To nie tylko możliwość konwersacji z obcokrajowcami, ale również lepsze perspektywy na dobrą pracę, wyższa pewność siebie i nowe możliwości. Dlaczego warto poznawać języki obce?

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?


Studia lub praca za granicąZnajomość języków obcych — w szczególności angielskiego — może otworzyć przed nami ogromne możliwości, jeśli chodzi o naukę i karierę. Potrafiąc płynnie porozumiewać się w obcym języku bez problemu rozpoczniemy studia w wybranym przez nas kraju lub skorzystamy z atrakcyjnej oferty pracy. To doskonała okazja, by poszerzyć swoje horyzonty... a niekiedy przeżyć przy tym niesamowitą przygodę.

Nowe znajomościMówisz w wielu językach? Możesz więc poznawać osoby z różnych państw — bariera językowa nie będzie stanowiła żadnego problemu! Znając języki obce, otwieramy sobie drogę do wielu znajomości, ciekawych rozmów i przyjaźni na całe życie.

Swobodne podróżowanieW podróży zdarzają się różne sytuacje. Niekiedy możliwość dogadania się jest na wagę złota! Znając język kraju, do którego się wybierasz, bez problemu poradzisz sobie w nawet najbardziej wymagających sytuacjach.

Trening umysłuNaukowcy potwierdzają — nauka języków to doskonały trening dla naszego mózgu. Zwiększa możliwości zapamiętywania, pomaga w kreatywnym, twórczym myśleniu i uczy rozwiązywania problemów. Starsze osoby, które mówią w więcej niż jednym języku, są mniej narażone na wczesne pojawienie się demencji starczej.

Lepsza praca


Wielu pracodawców postrzega znajomość języków jako atut. Angielski to dziś praktycznie standard, jednak jeśli znamy więcej języków — znalezienie dobrze płatnej pracy staje się znacznie prostsze. Przedsiębiorcy coraz częściej działają międzynarodowo, więc kontakt z obcojęzycznym klientem to podstawa.

Opanowanie obcego języka wymaga czasu i wysiłku. Warto się jednak postarać: przynosi to olbrzymią ilość korzyści! Skuteczne kursy językowe, zarówno stacjonarne, jak i prowadzone online, znajdziesz na lincoln.edu.pl — przekonaj się, jak wiele satysfakcji daje nauka języka!