Wiadomości

  • 24 października 2020
  • wyświetleń: 1604

Bank Spółdzielczy w Gliwicach udzieli kredytu gminie

1 669 362,72 zł - taki koszt poniesie gmina Czechowice-Dziedzice za zaciągnięcie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu w budżecie gminy. To o połowę mniej, niż planował wydać na to czechowicki samorząd.

Plac Jana Pawła II, fontanna, Urząd Miejski
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


O tym, że gmina Czechowice-Dziedzice planuje zaciągnięcie kredytu na pokrycie deficytu w swoim budżecie, portal czecho.pl pisał w marcu. To właśnie wtedy czechowiccy radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie pożyczki.

- Deficyt w budżecie Gminy Czechowice-Dziedzice na rok 2020 został zaplanowany i uchwalony w uchwale budżetowej, przyjętej przez Radę Miejską w Czechowicach-Dziedzicach 17 grudnia 2019 r. W przywołanej uchwale Rada Miejska upoważniła burmistrza do zaciągnięcia zobowiązania z tytułu kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu na rok 2020 - wyjaśniał Urząd Miejski.

Gmina Czechowice-Dziedzice wybrała Bank Spółdzielczy w Gliwicach jako ten, który udzieli jej kredytu - rozstrzygnięto o tym w przetargu. Za zaciągnięcie kredytu gmina zapłaci gliwickiemu bankowi 1 669 362,72 zł - to o połowę mniej, niż pierwotnie chciał wydać samorząd (3 918 967,65 zł). Powyższa cena została wyliczona w oparciu o stawkę WIBOR 3M z dnia 29.05.2020 r. oraz marżę banku w wysokości 0,95 %

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.