Wiadomości

  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 4679

14-latek pił alkohol, jego koledzy nie mieli maseczek - interweniowała SM

W sobotę, 17 października około godziny 19.00 czechowiccy strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec grupy młodzieży, która nie przestrzegała zaleceń sanitarnych, tzn. nie miała zakrytych ust i nosa. Do zdarzenia doszło na placu Targowym.

Czechowicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód - 07.07.2020
Młodzież nie miała maseczek na twarzach - interweniowała SM · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Podczas interwencji strażnicy wyedukowali młodzież dlaczego mają zakrywać nos i usta i stosować się do wprowadzonych obostrzeń. Jeden z nich, 14-leni mężczyzna, nie posiadał przy sobie maseczki. Jak oznajmił strażnikom - nie ma przeciwwskazań co do zakrywania ust i nosa i nie widzi żądnego sensu stosowania się do reżimu sanitarnego. Mężczyzna ten spożywał alkohol. Nie stosował się do wydawanych poleceń. Lekceważył tłumaczenia strażników, bagatelizował zakaz spożywania alkoholu w miejscu publicznym, tłumacząc, że dzień wcześniej miał urodziny a dziś wypił tylko dwa piwa - relacjonuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano dalsze czynności z uwagi na wiek sprawcy oraz lekceważące podejście do wykroczenia. Po czynnościach nieletni został przekazany matce, która oświadczyła, że syn wcześniej miał problemy z prawem. Policjanci sporządzili wniosek do Sądu Rodzinnego w Pszczynie.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.