Wiadomości

  • 23 października 2020
  • wyświetleń: 7153

Czechowicki Urząd Miejski uspokaja w sprawie spalarni przy PG Silesia

W środę na portalu czecho.pl opublikowaliśmy artykuł, w którym poinformowaliśmy o przedstawieniu na sesji bielskiej Rady Miejskiej dokumentu, w którym działka w rejonie PG Silesia jest brana pod uwagę jako potencjalne miejsce, w którym mogłaby powstać spalarnia odpadów komunalnych. Pomysł wywołał spore kontrowersje, dlatego też zwróciliśmy się do czechowickiego Urzędu Miejskiego o komentarz w tej sprawie.

Urząd Miejski, ratusz, Czechowice-Dziedzice
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Przypomnijmy, na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej została omówiona analiza, w której przedstawiono potencjalne lokalizacje spalarni odpadów, która w przyszłości będzie obsługiwać teren Aglomeracji Beskidzkiej. Jednym z miejsc wskazanych w dokumencie jest działka w rejonie PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Jak czytamy w analizie przedstawionej przez firmę Sweco Consulting z Poznania, obiekt będzie "elektrociepłownią, dla której paliwo będą stanowić odpady". Więcej portal czecho.pl pisał o tym tutaj.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy UM w Czechowicach-Dziedzicach. - Do dnia dzisiejszego do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nie wpłynął żaden wniosek w sprawie lokalizacji na terenie gminy zakładu termicznej utylizacji odpadów. Funkcjonowania takiego zakładu w Czechowicach-Dziedzicach nie przewiduje ponadto Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami. Podnoszenie dzisiaj takiego tematu pozbawione jest zatem jakichkolwiek realnych, czy tym bardziej formalnych podstaw - uspokaja czechowicki Urząd Miejski.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj