Wiadomości

  • 26 października 2020
  • 27 października 2020
  • wyświetleń: 23527

[ZDJĘCIA] Kolejny Protest Kobiet przeszedł ulicami Czechowic-Dziedzic

W poniedziałek wieczorem pod biurem poselskim PiS przy ulicy Słowackiego rozpoczął się kolejny protest osób, które nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Czechowiczanie biorący udział w proteście przeszli później między innymi ulicami Traugutta, Słowackiego, Niepodległości i Legionów.

Poniedziałkowy Protest Kobiet - 26.10.2020 · fot. czecho.pl


- Hej Czechowice, kolejny dzień protestu kobiet. My też chcemy się do niego dołączyć! Dziś wieczorem o 18.00 wybierzemy się na spacer po Czechowicach, odwiedzimy biuro posła PiS przy Kauflandzie, złożymy pod nim znicze. Pamiętajcie, to jest wojna, chodźcie z nami i pokażmy, że w naszym mieście też jesteśmy przeciwni łamaniu praw kobiet - informowali organizatorzy wydarzenia na jego stronie na Facebooku.

- Wszystkie transparenty oraz ciemne kolory ubioru mile widziane. I nie możemy zapomnieć, że trwa pandemia - prosimy więc każdego spacerowicza o założenie maseczki i trzymanie dystansu - dodawali. Poniedziałkowy protest odbył się bez incydentów, przemarsz demonstrantów ochraniały patrole policji.

Poniedziałkowy Protest Kobiet - 26.10.2020
Poniedziałkowy Protest Kobiet - 26.10.2020 · fot. czecho.pl


To kolejny protest, do którego doszło w naszym mieście - w niedzielę, również pod czechowicką siedzibą PiS, zebrała się duża grupa osób - uczestnicy zgromadzenia zapalili znicze, które mają świadczyć o śmierci praw kobiet w Polsce oraz pozostawiły transparenty z hasłami przeciwnymi obecnej władzy. Protestujący przeszli później na plac Jana Pawła II (odpalono tam petardy), rondo na Starej Gminie, aby później przejść ulicą Legionów pod CH Stara Kablownia.

Jak zapowiadają organizatorzy protestów w Czechowicach-Dziedzicach, mają się one odbywać w podobnej formie przez cały bieżący tydzień.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj