Wiadomości

  • 27 października 2020
  • wyświetleń: 16668

[FOTO] Protesty w Czechowicach-Dziedzicach. Kobiety szły ulicami

Podobnie jak wczoraj wieczorem, pod biurem poselskim PiS przy ulicy Słowackiego rozpoczął się kolejny protest osób, które nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Protesty na ulicach Czechowic-Dziedzic - 27.10.2020
fot. mp / czecho.pl


Protestujący w Czechowicach-Dziedzicach przeszli spod biura PiS ulicami Traugutta, Asnyka i Szkolną do parku na osiedlu Północ. To kolejny protest, do którego doszło w naszym mieście. W niedzielę i poniedziałek, również pod czechowicką siedzibą PiS, zebrała się duża grupa osób. Uczestnicy zgromadzenia zapalili znicze, które mają świadczyć o śmierci praw kobiet w Polsce oraz pozostawiły transparenty z hasłami przeciwnymi obecnej władzy. Na końcu protestujący udali się pod Urząd Miejski na placu Jana Pawła II.

Wśród uczestników protestu była głównie młodzież. W trakcie przemarszu do protestujących dołączali się przypadkowi mieszkańcy Czechowic-Dziedzic. Spotykani kierowcy samochodów osobowych okazywali swoje wsparcie uruchamiając klaksony. Jak zapowiadają organizatorzy protestów w naszym mieście, mają się one odbywać w podobnej formie przez cały bieżący tydzień.

Zapis relacji na żywo:
Loading...


Loading...


sid, mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj