Wiadomości

  • 26 października 2020
  • wyświetleń: 1409

[WIDEO] Czwarty dzień protestów w Bielsku-Białej. Są coraz liczniejsze!

Krótko po godzinie 18:00 z pl. Ratuszowego w Bielsku-Białej wyruszyli protestujący, których oburzyło orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. To czwarty dzień protestów zarówno w Bielsku-Białej, jak i innych mniejszych i większych miastach kraju.Protestujący częściowo blokowali ruch na ulicach miasta, jednak nie spotyka się to z wyraźnym niezadowoleniem kierowców, którzy trąbili, wiwatowali i bili brawo na widok tłumów. Nad bezpieczeństwem porządku publicznego czuwała policja. Demonstranci skandowali podziękowania dla policjantów za zabezpieczenie trasy przemarszu.

Protestujący pojawili się m.in. pod Katedrą Rzymskokatolicką PW. Św. Mikołaja i pod siedzibą kurii Bielsko-Żywieckiej. Z naszych informacji wynika, że nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Na ulicach centrum Bielska-Białej występowały utrudnienia w ruchu. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicach większości Polskich miast, nawet tych niewielkich. Protesty odbywały się chociażby w pobliskim Żywcu i Pszczynie.

Loading...


Loading...


Loading...

sid / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj