Wiadomości

  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 11321

Znaki błyskawicy na kaplicy cmentarnej w Dziedzicach

Nie tylko biuro poselskie Przemysława Drabka znajdujące się przy ulicy Słowackiego zostało w ostatnim czasie zdewastowane. Do podobnego incydentu doszło na cmentarzu przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach.

Kaplica
Znaki błyskawicy na kaplicy cmentarnej w Dziedzicach · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na kaplicy cmentarnej, która znajduje się na nekropolii przy dziedzickim kościele, nieznani sprawcy wymalowali błyskawice - symbol używany przez osoby protestujące przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jak udało nam się dowiedzieć, znaki są już zamalowane a proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych nie łączy dewastacji z protestującymi w naszym mieście.

Wczoraj podczas zgromadzenia organizatorzy czechowickiego Protestu Kobiet odcięli się od wszelkich aktów wandalizmu, które mają miejsce w Czechowicach-Dziedzicach i podkreślili, że zgromadzenia mają charakter pokojowy. Zaapelowały również do prostujących, aby nie wykonywali podobnych czynów. Pełną wypowiedź działaczek można obejrzeć w relacji na żywo z czechowickiego protestu z wtorku, 27 października, która jest dostępna tutaj.

Warto dodać, że kaplica cmentarna przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach została niedawno odnowiona, a wymalowanie znaków błyskawicy jest kolejnym aktem wandalizmu, do którego doszło w naszym mieście. O dewastacji biura poselskiego Przemysława Drabka portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj