Wiadomości

  • 29 października 2020
  • wyświetleń: 667

Najważniejsze cechy profesjonalnych systemów wystawienniczych na targi i konferencje

Materiał partnera:

Każda firma musi się pokazywać z jak najlepszej strony. W każdej sytuacji, bez względu na okoliczności: czy to w bezpośrednim kontakcie z klientem, czy też podczas różnego rodzaju branżowych imprez. Przygotowanie efektywnego, a zarazem efektownego stoiska to spore wyzwanie, wymagające zastosowania przemyślanych rozwiązań. Bez pomocy doświadczonych specjalistów niezwykle trudno osiągać zamierzone cele.

Najważniejsze cechy profesjonalnych systemów wystawienniczych na targi i konferencje


Wytrzymała, stabilna konstrukcja to podstawa do zbudowania czegoś trwałegoWedług ekspertów z firmy Omega System, stworzenie całego punktu promocyjnego należy zacząć od doboru odpowiednich materiałów. Wykonawcy realizujący skomplikowane koncepcje projektantów muszą dopilnować, aby poszczególne elementy zachowywały właściwą specyfikację. Przeniesienie śmiałej wizji z papieru do rzeczywistości to nie zawsze łatwe zadanie. Walory wizualne, kreacja identyfikacji wizualnej mają naturalnie ogromne znaczenie, ale należy przy tym pamiętać o funkcjonalnościach oraz kwestiach stricte praktycznych. Prezentowane licznym odbiorcom systemy wystawiennicze są przecież wizytówką firmy. Wszystko musi być dopasowane i dopięte na ostatni guzik, od tego zależy wizerunek marki w oczach potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych. Udana ekspozycja, atrakcyjne zaprezentowanie swoich atutów stanowi znakomity punkt wyjścia dla nawiązania trwałych relacji, zyskownych dla obu zaangażowanych stron.

Wszystkie elementy systemu wystawienniczego to nośniki przekazu marketingowegoŚcianka na wejściu, lada za którą stoi przedstawiciel firmy, konstrukcje budujące tło dla promowanych produktów, nawet meble w kąciku rozmów. Na odbiór targowej prezentacji wpływają nawet tak niepozorne wydawałoby się drobiazgi. Kolejna rzecz, o której spora grupa przedsiębiorców zdaje się zapominać, to stworzenie systemu prostego w obsłudze. Reprezentanci firmy nie mogą tracić czasu na składanie wszystkich modułów, a potem ich demontaż i transport na kolejną z zaplanowanych w kalendarzu imprez. Lekkie, a zarazem wytrzymałe konstrukcje sprawdzają się zwykle najlepiej. Do ich budowy najczęściej wykorzystuje się ramy wykonywane z profili aluminiowych. Stosuje się również ażurowe stelaże, pokryte specjalnym rodzajem folii ochronnej - w sam raz na umieszczenie w całym systemie wystawienniczym przyciągającej wzrok grafiki, "ukrywającej" krawędzie konstrukcji.